Red Hat, Microsoft Azure Hizmetleri Üzerindeki JBoss Kurumsal Uygulama Platformu’na Yeni Yetenekler Ekliyor

Red Hat, JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) on Microsoft Azure için yaptığı geliştirmeleri duyurdu. Bu geliştirmeler arasında yeni tüketim modelleri ve kümeleme özellikleri bulunuyor.

.

JBoss EAP on Microsoft Azure, müşterilerin mevcut Jakarta EE uygulamalarını modernleştirmesine ve ulaştırmasına imkan tanırken yeni uygulamaları da tamamen yönetilen bulut platformu üzerinde daha yüksek hız ve verimlilikle geliştirme fırsatı sağlıyor. JBoss EAP on Azure’u birden fazla kullanma yöntemiyle müşteriler ihtiyaç duyduğu kontrol ve destek seviyesini seçebiliyor.

Azure üzerinde Java kullanımı iyileşiyor

İş yüklerini buluta taşımak isteyen şirketler, JBoss EAP on Azure Red Hat OpenShift ile Red Hat OpenShift’in avantajlarından faydalanabiliyor. Red Hat ve Microsoft’un tamamen yönetilen bu Red Hat OpenShift hizmetini birlikte geliştirmesi, işletmesi ve desteklemesi sayesinde Azure Red hat OpenShift, müşterilerin kümeleri daha hızlı oluşturmasını ve JBoss EAP’yi dakikalar içinde hizmete almasını sağlıyor. Böylece operasyonel verimlilik ve uygulama hızı artıyor.

Ek olarak, JBoss EAP Azure Marketplace’te Red Hat’in kullandığın kadar öde modeline sahip olan ve genel erişime açık olan ilk uygulama hizmeti olma özelliğine sahip. BT kuruluşları mevcut Red Hat aboneliği olmadan Red Hat çözümlerini Azure Marketplace üzerinden daha kolay oluşturmak için bu hizmeti kullanabiliyor. Bu tüketim modeli, müşterilere mevcut uygulamalarını buluta daha kolay bir şekilde taşıma imkanı verirken beraberinde de Red Hat’in ürün güncellemeleri, yükseltmeleri ve hizmeti geliyor. Hizmete alınan uygulamalar, Azure Database for PostgreSQL gibi diğer Azure hizmetlerini kullanabilecek ve mevcut hizmetlerden daha esnek ve uygun maliyetli bir şekilde yararlanan müşterilerin daha güçlü bir güvenlik yapısı oluşturmasına olanak tanıyor.

Yeni kümeleme özellikleri

JBoss EAP on Azure App Service artık nodlar arasında iletişim için sanal ağ kullanarak kümelenmiş bir hizmet olarak otomatik olarak başlayabilir. Ayrıca web uygulamaları oluşturmaya yönelik tam yönetilen bir platform olan Azure App Service aracılığıyla otomatik ölçeklendirme işlemleri için kullanılabiliyor. Bu sayede hizmet yüküne veya diğer özelleştirilebilir faktörlere bağlı olarak küme boyutunun dinamik olarak büyümesini veya küçülmesini sağlıyor. Durum bilgili oturum çekirdekleri (stateful session bean) ve dağıtık işlemler kullanan ve erişilebilir olması kritik olan uygulamalar Azure App Service üzerinde daha verimli bir şekilde çalışabilirken, kodu dağıtmak, ölçeği büyütmek veya küçültmek ve uygulama yapılandırmasını güncellemek için merkezi yönetim alanı olarak çalışan Azure App Service’ten faydalanabiliyor.

JBoss EAP on Azure App Service’e yapılan kümelendirme eklemesi, paylaşılan yükler için performansı ve kullanılabilirliği artırmak üzere tasarlandı ve Red Hat çözümlerini entegre bir destek modeliyle bulutta daha kolay kullanılabilir hale getiriyor. Ayrıca bu model, taahhütlü harcamalarını planlayan şirketler için de esneklik yaratıyor.

Red Hat ve Microsoft’un Java ile köklü bir geçmişi bulunuyor ve bu geliştirmeler, JBoss EAP on Azure’u desteklemeye yönelik devam eden bağlılığın altını çizdiği gibi Java’yı buluta taşıma çalışmalarında müşteriler için daha fazla seçim şansı ve esneklik sağlıyor.

Red Hat JBoss EAP on Azure App Service’e Azure hizmeti olarak Azure konsolu üzerinden erişilebiliyor. Müşteriler aynı zamanda JBoss EAP on Azure sanal makinalarını Azure Marketplace üzerinden hizmete alabiliyor.

Red Hat Bulut İş Ortakları Başkan Yardımcısı Blake Shiver, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Müşteriler uygulama performansını artırmak ve bulut ortamlarının tamamında ölçeklendirilebilir bir şekilde çalışmak için daha kolay yollar aramaya devam ediyor. JBoss Enterprise Application Platform on Azure da tam olarak bunu, yani esnek ve daha güvenli seçenekleri yönetilen bir platformda sunuyor. Müşterilerimizi bulut yolculuğunun her aşamasında destekleyecek uygun maliyetli çözümler sunmak için Microsoft ile iş ortaklığımıza yatırım yapmaya ve büyütmeye olan bağlılığımızı devam ettiriyoruz.”RedHat, Red Hat, Hboss , microsoft Azure

Microsoft Azure Geliştiricisi ve Ürün Başkan Yardımcısı Scott Hunter ise “Pek çok şirket ek maliyetleri azaltmak ve temeli geliştirirken inovasyonu hızlandırmak için buluta geçiş yaptı. JBoss Enterprise Application Platform da kurumsal değeri artırmak için geliştirdiğimiz modern bir çözüm. Microsoft Azure’un altyapısı ve App Service gibi yönetilen hizmetleriyle bir araya geldiğinde ise müşterilerin buluttan avantaj kazanmasını ve teknoloji yatırımlarını ihtiyaçlarına en uygun şekilde iyileştirmesini sağlıyor” diyor.

İlgili Haberler

>> Nokia ve Red Hat, Sınıfının En İyisi Telekomünikasyon Çözümleri İçin Bir Arada!

. . . .