Red Hat ve Amazon Web Services (AWS)‘den stratejik ittifak

Red Hat ve Amazon Web Services (AWS)‘den stratejik ittifak


Red Hat ve Amazon Web Services (AWS) hizmetlerine erişimi Red Hat OpenShift Konteyner Platformuna doğal olarak entegre etmek için stratejik ittifak açıkladı.

Red Hat ve Amazon Web Services hizmetlerini doğrudan Red Hat OpenShift Konteyner Platformu içinden erişilebilir hale getirecek. Red Hat müşterileri; Amazon Aurora, Amazon Redshift, Amazon EMR, Amazon Athena, Amazon CloudFront, Amazon Route 53 gibi bir dizi AWS hizmetini kesintisiz bir şekilde yapılandırabilir ve dağıtabilir. Ayrıca artık Elastic Load Balancing’i doğrudan Red Hat OpenShift konsolundan birkaç tıklamayla yükleyebilecekler.

2008’den bu yana, Red Hat ve Amazon Web Services (AWS), AWS’de Red Hat Enterprise Linux’u çalıştırmayı kolaylaştırmak için iş birliği yapıyor. Endüstrideki onbinlerce müşteriye, SAP uygulamaları, Oracle veritabanları, analitik uygulamalar ve daha pek çok şey gibi geniş bir yelpazede kritik önem taşıyan kurumsal uygulamalar, AWS’de Red Hat Enterprise Linux ile çalışıyor. Kuruluşlar, konteynerlerin içinde uygulama dağıtımını gittikçe daha fazla keşfederken, her iki şirketten de Red Hat OpenShift tabanlı alanları AWS’de dağıtmak ve yönetmek için istekte bulundular. Bu ittifakla AWS ve Red Hat müşterilerine, bir dizi AWS hesaplama, veritabanı, analitik, makine öğrenmesi, ağ oluşturma, mobil ve çeşitli uygulama kullanarak Red Hat OpenShift Konteyner Platformu ile konteyner tabanlı kurumsal uygulamaları kolayca kurma ve genişletme olanağı verilecek. Red Hat OpenShift Konteyner Platformu müşterileri kendi alanlarında veya bulutta aynı uygulama geliştirme platformunu kullanabilecekler. Bu aynı zamanda müşterilerin daha çevik olmasını sağlayacak. Red Hat ve AWS, her iki şirket tarafından da desteklenen tek bir destek yolu sağlamak için birlikte çalışacaklar, böylece müşteriler kendi uygulamalarını güvenle çalıştırabilecekler.

Geliştiricilerin uygulamalarını konteynırlara dağıtmanın daha kolay bir yolunu sağlamanın yanı sıra, Red Hat ve AWS, Red Hat Enterprise Linux ile yeni AWS hizmetlerini daha hızlı bir şekilde etkinleştirmek için birlikte çalışıyor. Şirket, geliştirme ve çıkış tarihlerini yakından takip ederek, AWS’de Red Hat Enterprise Linux’u kullanarak yeni iş yükleri taşıyan veya inşa eden on binlerce müşteriye AWS yeniliklerini daha hızlı bir şekilde sunacak.

Red Hat Başkanı ve CEO’su Jim Whitehurst, “bu ittifak müşterileri doğrudan Red Hat OpenShift Konteyner Platformu’nda AWS hizmetlerine erişim sağlayarak daha hızlı işlem yapmaları için tasarlandı” dedi. “AWS’nin endüstrinin en kapsamlı kurumsal sınıf konteyner platformuyla sağladığı yeniliği, hızı ve geniş işlevselliği bir araya getirerek müşterilere bu ürünlerin birleşik avantajlarını kendi melez ortamları boyunca sunabiliyoruz.”

AWS CEO’su Andy Jassy, “Red Hat, dünyanın önde gelen açık kaynaklı çözüm sağlayıcısı. Kurumsal müşterilerimiz, Red Hat Enterprise Linux ve diğer çeşitli Red Hat çözümlerini AWS’de sorunsuz bir şekilde çalıştırmak konusunda tutkulu davrandılar” dedi. “AWS’in yenilik hızını arttırmaya devam ederek, müşterilerimizin Red Hat Enterprise Linux veya Red Hat OpenShift Konteyner kullansalar da, AWS’nin benzersiz işlevselliğini en kısa sürede tadını çıkarabilmeleri için Red Hat’la ittifakımızı derinleştirmekten dolayı heyecanlıyız”.

Kullanılabilirlik

Red Hat ve AWS, entegrasyonları 2017 sonbaharında beklenen genel kullanılabilirliğe sahip olacak. Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Cloud Access veya isteğe bağlı olarak AWS aracılığıyla edinilebiliyor olacak.


CEVAP VER