RED Hydrogen projesi iptal edildi!

RED Hydrogen

Kamerası ve fiyatı ile dikkat çeken RED Hydrogen telefon projesi sürpriz bir şekilde iptal edildi. Peki, bu iptal kararının arkasında ne var?

Akıllı telefonların kameraları ile sükse yaptığı dönemde, kamera konusunda kendini kanıtlamış olan RED markası telefon işine gireceğini duyurmuştu. RED Hydrogen olarak piyasaya 1.200 dolarlık fiyatı ile giriş yapan marka, Qualcomm’un Snapdragon 835 yonga setini kullanması ile çok eleştirilmişti. Bugün ise bu projenin fişinin çekildiği açıklandı.

Firmanın kurucusu olan 70 yaşındaki Jim Jannard, projenin sağlık sorunlarından dolayı sonlandırıldığını açıkladı.

Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore siber saldırı tehlikesi saçıyor!

Jim Jannard;Geçtiğimiz 45 yıl boyunca sanat ile harmanlanmış cihazlar ürettim. Şimdi 70 yaşına girdim ve birkaç sağlık sorunum var. Artık emekli olma zamanı geldi. Oakley, Red Digital Cinema ve Hydrogen’in yer aldığı bu projeyi sonlandırıyorum. Ancak Hydrogen telefonların bir süre daha destek alacağını belirmeliyim.” ifadelerini kullandı.

RED Hydrogen

Sağlık sorunlarını gerçekçe gösteren Jim Jannard’ın bu açıklamalarından sonra gözler 1.200 dolar verip bu telefonu satın alanlara çevrilmiş durumda. Umarız Jim Jannard söylendiği gibi en az 2-3 yıl daha ilk ve son telefonları için güncellemeler yayınlamaya devam eder.