Redmi 12 inceleme! Türkiye’de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz

Redmi 12, Türkiye’de üretilen yeni Android telefonlardan bir tanesi. 8GB RAM ve 128GB dahili depolama gibi özellikleri bulunan ürün, ekonomik fiyatlı güncel Android telefonlara verebileceğimiz örnekler arasında yer alıyor.

Redmi 12’nin kutusunu açtığımızda, cihazla birlikte koruyucu şeffaf kılıf ve hızlı şarj adaptörünün de geldiğini görüyoruz. Bunlar tabii sevindirici detaylar. Böylece ek masraf yapmanıza gerek kalmadan hem güvenli kullanım hem de kısa sürede tam şarj keyfini yaşayabiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi son yıllarda ülkemizde üretim yapan akıllı telefon şirketlerinde artış var. Haliyle bu, cihaz tercihi tarafında bizi etkileyebiliyor. “Hem ülkem kazansın hem de ben kazanayım.” düşüncesiyle hareket eden pek çok teknoloji sever var. Bu tabii sevindirici bir detay.

Redmi 12’nin tasarım detaylarına göz atacak olursak…

8,7mm kalınlıkta ve 198,5 gram ağırlıktaki ürünümüz, IP53 su sıçramalarına karşı dayanıklı bir tasarımla geliyor. Arka cam yüzey, hem pürüzsüz hem de ışık altında güzel detaylar sunabiliyor. Metal çerçeveler ve düz ekran tasarımı da çoğu kez avuçta rahat kullanımı mümkün kılıyor. Yine de, arka pürüzsüz yüzeyin kullanıma bağlı olarak bir süre sonra kir tutabildiğini ve avuçta terlemeye yol açabildiğini söylemeliyiz. Bu sebeple koruyucu şeffaf kılıfla kullanmanızı öneriyoruz.

Redmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz

Redmi 12’nin üç tane renk seçeneği var. Bunlar: Gece siyahı, gök mavisi ve kutup gümüşü.

Pek çok kullanıcı için önemli bir detay olarak, bu telefonda 3.5mm kulaklık girişine yer verildiğini ve FM radyo desteğinin sunulduğunu söylemeliyiz. Özellikle 3.5mm giriş sayesinde hem kablolu kulaklıkların hem de mikrofon sistemlerinin rahatlıkla kullanılması mümkün oluyor.

Telefonumuzun 6.79 inç değerde ekranı var. FHD+ çözünürlüklü bu ekran, aynı zamanda 90Hz tazeleme değeri sunuyor.

Ekranın hem büyük hem de akıcı görüntüleme yapabiliyor olması, özellikle Netflix, YouTube ve Amazon Prime gibi video servislerindeki içerikleri kaliteli detaylarla takip edebileceğiniz anlamını taşıyor. Tabii 90Hz değerini aktif tutmak, pilin daha hızlı tükenmesine yol açacaktır. Eğer video izleme ve oyunlar tarafına pek ilginiz yoksa, daha iyi pil ömrü için bu detayı ekran ayarlarına giderek kapatmanızı öneriyoruz.
Ekranın dokunuşlarınıza verdiği cevapların da yeterince hızlı olduğunu belirtelim.

MediaTek’nin Helio G88’e sahip!

Telefonumuz gücünü MediaTek’nin Helio G88’inden alıyor. Bu çipsette yer alan işlemcide, 2GHz çalışma hızına erişebilen çekirdekler var. RAM ve depolama tarafına bakalım şimdide…

Telefonda 8GB RAM var. İsterseniz sanal RAM özelliğini de aktifleştirebilirsiniz. Ürün, burada boş disk alanından faydalanarak 4GB’a kadar ek RAM desteği sunabiliyor.
Redmi 12, 128GB dahili depolamaya sahip. Gündelik kullanım için yeterli olduğunu düşünüyoruz. Oldu ya daha fazlasını istiyorsunuz, öyleyse microSD kart kullanarak daha geniş bir hafızaya sahip olabilirsiniz. Bu, fotoğraf, müzik ve video arşivleriniz için iyi bir hamle olacaktır.

Android 13 işletim sistemi ve akıcı bir arayüze sahip olan telefon, oyun çalıştırma tarafında da genellikle tatmin edici sonuçlar verebiliyor.

Call of Duty gibi popüler bir online oyunu, düşük grafik ayarları ve akıcı detaylarla oynayabilirsiniz. Deneyimlerimiz esnasında aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadığımızı belirtelim.

Gelelim kameralara

Telefonumuzun arka tarafında 50+8+2MP’den oluşan üçlü kamera sistemi bulunuyor. Ana kamera, f1.8 açıklık değerine sahip ve özellikle gün ışığında, fotoğrafçılık tarafında tatmin edici sonuçlar sunuyor. İster geniş açılı, isterseniz de portre çekimler gerçekleştirebilirsiniz. Arka kameranın portre tarafında da tatmin edici sonuçlar sunduğunu söyleyebiliriz. Geniş açılı çekimlerde ise, yanlarda kumlanmalar gözlerden kaçmıyor ve düşük ışık koşullarında performans düşüşleri gözleniyor.

Ön kameramız ise 8 MP değerde ve hem bokeh efektli çekimler hem de selfie videolar için güzel sonuçlar sunuyor. Tabii iyi ışıklı ortamlarda.

Hem ön hem de arka kameraların 1080p 30FPS video çekim imkânı sunduğunu da belirtelim.

Redmi 12 ile çektiğimiz örnek fotoğraflar

Redmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz Redmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz Redmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz Redmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz Redmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne BakıyoruzRedmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne BakıyoruzRedmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne BakıyoruzRedmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne BakıyoruzRedmi 12 inceleme! Türkiye'de Üretilen Yeni Android Çözümüne Bakıyoruz

5000mAh pil ve 18w hızlı şarj desteği!

Redmi 12, 5000mAh pile ve 18w hızlı şarj desteğine sahip. Type-C bağlantı noktası destekli adaptörle ürünü şarj edebilirsiniz. Cihaz, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Tabii ihtiyaç duyduğunuzda ultra güç tasarruf modunu açabilir, önemli uygulamaları önceliklendirerek de bir süre daha kullanıma devam edebilirsiniz.

İlgili haberler

>> Türkiye’de iCloud kimlik bilgilerini çalmaya yönelik dolandırıcılık faaliyetleri artıyor! Nasıl mı?