Redmi 12 Fiyatı Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

Xiaomi Redmi 12 serisi

Redmi 12 tasarım ayrıntıları, teknik özellikleri ve fiyatı belli oldu. İşte yakında Türkiye’ye de gelecek olan yeni model hakkında ortaya çıkan ayrıntılar.

Redmi’nin Note serisi seviliyor. Fakat direkt olarak Redmi serisinden bahsettiğimiz zaman, seriye ait birçok modelin Türkiye’de ilgi gördüğünü biliyoruz. Örneğin Redmi 10, uygun fiyatlı akıllı telefon olarak bir hayli sevildi. Ayrıca 5.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olması da tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu. Uzun süredir Redmi 12 modeli hakkında birçok detaya şahit olmuştuk. Sonunda Redmi 12, fiyatı tasarımı ve birçok özelliği ile karşımıza çıktı. Ayrıca fiyatı da ortaya çıktı. Söz konusu modelin tanıtımı gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye de giriş yapacaktır. Uygun fiyata sahip olduğu için ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer alacaktır.

Redmi 12 Fiyatı Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

Red­mi 12 modeli, IMEI veri tabanında ortaya çıktı. FCC belgelerinde sızdırılan uygun fiyata sahip olması beklenen yeni Redmi modeli, uluslararası lansman ile karşımıza çıkacak. Yani söz konusu lansman gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye de Xiaomi Türkiye garantili olarak giriş yapacaktır. Redmi 12 modelinin 4G desteğine sahip odluğunu biliyoruz. Zaten Türkiye’de henüz 5G desteğinin olmadığını bu yüzden hala 4G destekli akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bu yüzden Re­dmi 12 modelinin Türkiye’de beklenen fiyatı sağladığı takdirde, bir hayli tercih edileceğini tahmin ediyoruz.

Redmi 12

Yaklaşan Redmi 12’nin 90 Hz yenileme hızına sahip 6.79 inç Full HD LCD ekrana sahip olması bekleniyor. Telefon, MediaTek Helio G88 sekiz çekirdekli yonga seti tarafından destekleniyor. 5G ağlarını desteklemediği için biraz eski kabul ediliyor. Red­mi 12, MicroSD kart ile 1 TB’a kadar ekleme seçeneğiyle birlikte 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile birlikte gelir. Piyasadaki diğer birçok Redmi telefon gibi, 5.000 mAh pil ile gelecek. Redmi 12’nin ayrıca 18W’a kadar hızlı şarj sunduğu söyleniyor.

Tasarım açısından Red­mi 12, üç arka kamerası ile şık bir görünüme sahip. Ana kamera 50 MP çözünürlüğü desteklerken, ön kamera bu fiyat aralığındaki telefonlarda standart olan 8 MP çözünürlüğü sunuyor. Re­dmi 12 üç renkte mevcuttur. Mavi, Siyah, Beyaz/Gümüş. Redmi 12 resmi olarak önümüzdeki ay piyasaya sürülecek ve yaklaşık 200 dolara mal olacak.

İlgili Haberler

>> Nothing Phone 2 Ortaya Çıktı: Benzersiz Tasarım!