Redmi, iPhone 12 Mini’ye rakip mini telefon üzerinde çalışıyor olabilir!

Redmi, iPhone 12 Mini’ye rakip mini telefon üzerinde çalışıyor olabilir!

redmi logo
Google News Abone Ol

Redmi’nin Çin Genel Müdürü Lu Weibing, Weibo’da iPhone 12’ye rakip bir Redmi Mini üzerinde çalıştıklarıını duyurdu. İşte tüm detaylar

Apple 13 Ekim tarihinde Hi Speed isimli etkinliğiyle iPhone 12 serisine ait 4 modeli duyurmuştu. Bu seride en çok ilgi gören modellerden biri ise iPhone 12 Mini oldu. Redmi ise iPhone 12 tanıtımından önce çalışmalarına başladığı Redmi Mini modeli hakkında açıklamalarda bulundu. Apple’ın yeni A14 Bionic çipli modelinden sonra 5G kompakt telefonlar bundan sonraki süreçte çok sevilecek gibi görünüyor.

Redmi mini pilden feda edecek

Redmi Çin Genel Müdürü Lu Weibing, Weibo adlı internet sitesinde bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda iPhone 12 Mini modeline rakip olacak kompakt bir telefon üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Fakat net bir tarih veya bir tasarım sızıntısı söz konusu değil. Açıklamada ise Redmi, mini üretmek istiyor ama pil kapasitesi / ömrü feda edilecek’ dedi. Bildiğimiz üzere iPhone 12 Mini 2.227 mAh bir batarya ile kullanıcılarına sunulacak. Fakat genellikle devasa bataryalar üreten Redmi markası, uzun pil ömrüne veda edecek gibi gözüküyor. Bir diğer ihtimal de iPhone 12 Mini modelinde küçük bataryayı ciddiye almayıp, kendisine, pil ömrü azaltılmadan yeni bir model üretmeyi soruyor olabilir. Ürettiği modellerde uzun pil ömrüne sahip olan Redmi, çıkartmak için çalışmalarda bulunduğu mini modelinin de uzun pil ömrüne sahip olabilmesi için elinden geleni yapacaktır. 

iPhone 12 Mini fiyatı ve özellikleri

iPhone  12 Mini’nin piyasaya sürülmesiyle markalar arasında bir yarış başladı diyebiliriz. Çünkü iPhone 12 Mini modeli, küçük ekranıyla ve 5G özelliğiyle bir hayli ilgi gördü. Tüketiciler yeni çıkan modellerin büyüklüğünden şikayetçi. Dolayısıyla mini modellere talep söz konusu. Redmi markası bir mini model üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yakın zamanda diğer markalar da kompakt modeller üzerinde çalışacaktır. Fakat küçük boyutlu telefonlara uzun pil ömrünü sığdırmak bir hayli zor olacak. Başlayan yeni rekabetteki diğer markaların adımını bekleyip göreceğiz.

İlgili haberler: 

>> Redmi K30S TEENA’da görüntülendi.

>> Redmi Note 10 ve Note 10 Pro, 108 MP ana kamera ile gelebilir!


CEVAP VER