Huawei Mate 40 serisinin dudak uçuklatan fiyatları belli oldu!


22 Ekim’de tanıtılması beklenen, 4 modelden oluşan Huawei Mate 40 serisinin fiyatları belli oldu. İşte tüm detaylar. 

Bildiğiniz üzere Huawei, 22 Ekim’de  Huawei Mate 40 serisine ait 4 adet model tanıtacak. Bunlar Mate 40, Mate 40 ProMate 40 Pro Plus ve Mate 40 RS Porsche Design. Bir söylentiye göre de bunların yanında Mate 30 serisinin devamı olarak Mate 30 Pro E modeli de bu 4 model ile birlikte tanıtılabilir. Yeni serinin işlemci olarak Kirin 9000 yonga setini kullanılması bekleniyordu. Bu haberden sonra yapılan testlerde, rakipleri, A14 Bionic, Qualcomm Snapdragon 875 ve Exynos 2100’den sayısal olarak geride kaldı. Fiyatları baz alındığında sunduğu işlemcinin geri kalması, ambargodan dolayı ayakta kalmaya çalışan Huawei’in satışlarını etkileyecek mi, merak konusu.  

Huawei Mate 40 serisi fiyatları 

Sızıntıyı yapan kişiye göre yeni çıkacak modellerin fiyatları şu şekilde; Mate 40 Pro 1100€Mate 40 Pro Plus 1400€, Mate 40 RS Porsche Design 2500€ etiket fiyatına sahip olacak. Perşembe günü tanıtımının gerçekleşeceği modeller için bu kadar kesin fiyatlar öne sürülmesi, fiyatların gerçeklik payını arttırıyor. Rakip firmaların aynı seviyedeki cihazlarıyla karşılaştırdığımızda Huawei’nin modelleri oldukça fazla diyebiliriz. OnePlus 8T’nin 699€ fiyatında satılırken, benzer özelliklere sahip Mate 40 Pro modelinin 1100€ değerinde satılarak hangi özellikleriyle tüketicileri kazanacağı merak konusu.  

Söylentilerden biri ise ABD ambargosundan dolayı tedarik sorunları yaşanmaya devam ediliyor. Bu yüzden Mate 40 modelinin satışa 22 Ekim’de çıkmayacağı iddia ediliyor. Fakat Mate 40 Pro, Pro Plus ve RS Porsche Design modelleri için böyle bir söylenti söz konusu değil. Serinin tüm modellerinin de 30 Ekim’e erteleneceği de söylenenler arasında 

Teme, yaptığı Twitter paylaşımında ise 4 modelin de kamera dizaynı hakkında bilgi verdi. Görseldeki kameraların lensleri hakkında da ayrıca bilgi verdi. 

mate 40 kamera

  • İlk kamera kurulumu Mate 40 modeline ait olacak. Mate 40 üçlü kamerayla bizleri karşılıyor olacak. 
  • İkincisi ise Mate 40 Pro’ya ait olacak. 4 kamerası bulunacak ve ikisi hakkında verilen bilgiler şu şekilde; 50 MP ana kamera, 20 MP ultra geniş açılı kameraya sahip olacak. 
  • Üçüncü kamera ise Mate 40 Pro Plus modeline ait olacak ve 50 MP ana kamera, 20 MP ultra geniş açılı kamera, iki adet 8 MP çözünürlüğünde lens ve renk sıcaklığı sensörüne sahip olacak.  
  • Ve takipçilerinin en çok ilgi gösterdiği sekizgen kamera kurulumuyla satılacağı kesinleşen, tasarım fotoğrafları paylaşılan Mate 40 RS Porsche Design.  

Huawei’nin henüz hakkında resmî açıklama yapmadığı, perşembe günü tanıtılması beklenen Mate 40 serisi için beklemede kalın.  

İlgili Haberler:

>> Huawei Mate 40 Pro + modelinin kutusu ortaya çıktı!

>> Huawei FreeBuds Studio fotoğrafları sızdırıldı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here