Resident Evil Netflix Serisine Hayranların Favori Karakteri de Dahil Olabilir!

Şu sıralar Netflix’te Resident Evil fırtınası esiyor. Capcom’un aynı isimli video oyun serisinden esinlenilerek hazırlanan yapım, aslında seyircileri ikiye bölmüş durumda: Diziyi çok beğenen de var, yerden yere vuranlar da. Yapımcılar ise, şimdiden ikinci sezon için çalışmalara başladı bile. Eğer ikinci sezonun yapımı kesinleşirse, karşımıza çıkabilecek düşmanlardan bir tanesi de Lady Dimitrescu olabilir.

Resident Evil serisinin yeni dizisi, yakın zamanda Netflix’te yayımlandı ve hayranları adeta ikiye böldü. Bu yeni uyarlamanın şimdiye dek hazırlanmış zombi temalı en iyi uyarlama olduğunu söyleyenler de var, oyun serisiyle hiç alakası olmadığı ifade edenler de var.

Yapımcılar ise, olası bir ikinci sezon için çalışmalara şimdiden başladı. Seriye eklenilmesi düşünülen isimlerden bir tanesi de Resident Evil Village’taki performansıyla gönüllerde taht kuran Lady Dimitrescu karakteri.

Dizinin yapımcılarından Andrew Dabb, geçtiğimiz günlerde Polygon sitesine konuştu ve bazı bilgiler paylaştı. Dabb, ikinci sezonun kesinleşmesi halinde, Lady Dimitrescu da dahil olmak üzere serideki ikonik statüde yer alan pek çok karakteri kullanmayı düşündüklerini dile getirdi. Açıkçası biz, buna ek olarak bir de Nemesis karakterini görmek isteriz. Farklı yapımlarda, farklı yorumlarla efsane karakterleri görmek heyecan verici oluyor doğrusu.

Resident Evil Netflix Serisine Hayranların Favori Karakteri de Dahil Olabilir!

Yapımcı, aynı zamanda dizide iki farklı zaman dilimini neden sunduklarından da söz etti. Bu sayede karakterlerin geniş kapsamda tanınması daha da kolaylaşıyor ve her hikâye diliminde nasıl da farklı oldukları gözlemlenebiliyor. Dolayısıyla burada, insanların nasıl da değiştikleri asıl sorulması gereken soru. Önümüzdeki sezon (ki eğer ikinci sezon olursa), RE serisinde önemli yere sahip ana karakterleri de görebiliriz. Jill Valentine ve Ada Wong gibi örneğin.

Resident Evil Netflix serisini izlemeli miyim?

Eğer zombi kıyameti temalı dizi ve filmlerden hoşlanıyorsanız, şans verebilirsiniz, ancak çok da yüksek beklentileriniz olmamalı.

Eğer RE oyun serisinin sıkı bir hayranıysanız ve bu yapımda da oyunlardan detaylar bekliyorsanız, tabii ki pek çok detayla karşılaşacaksınız. Ancak oyun dünyasına kıyasla bu dizinin daha farklı ve oyunlarla çok da ilgisi olmadığını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Netflix Hesap Paylaşımı İçin Yeni Yöntem