Rick and Morty de Fortnite İçine Eklenme Hazırlığında

7. Sezon ile ilgili yayınlanan bir Fortnite videosu Rick and Morty dizisi hakkında ipuçları içeriyor. Özellikle video içinde yer alan bir robot oldukça tanıdık. İşte konunun detayları…

Sevilen her yapımla bir şekilde etkileşime giren Fortnite için sırada bilim-kurgu var. Sarhoş ve çılgın bir bilim adamı ile torununun maceralarını konu alan popüler dizi Rick and Morty ile ilgili heyecan verici içerik Fortnite sayfalarında yer aldı. Kısacası bu yapım, içinde uzayda ve alternatif boyutlarda geçen derin ve komik maceralar içeriyor. Ülkemizde de Netflix’te yer alan yapım bir adımını da popüler bir oyuna atma hazırlığında.

Özellikle 7. sezon için geri saydığımız şu günlerde oyunun sayfalarında bir dizi tanıtım içeriği yer aldı. Kısacası oyunun geleceğinde Rick’in bir ürünü önemli bir rol oynayacak. Rick’i de gördüğümüz tanıtım videosundaki robot dizinin 1. sezon 9. bölümündeki tereyağı sürme robotundan başkası değil. Rick bu robotu kahvaltı esnasında tereyağı sürmesi için yapmıştı. Bu robot görevinin sıkıcılığını fark ettiğinde bu da dizinin tarzı olan eğlenceli olaylara sebep verir.

İstila temalı Fortnite bölümü ile Rick and Morty nasıl bir bağlantı kuracak?

Tweet’inde tıpkı dizide de robota sorun olan hayattaki tek amacının tereyağı olduğu konusuna değinilmiş. Robot daha ciddi görülen işler olan dosya ya da silah taşıma konusunda tamamen işlevsizdi. Tereyağı robotu dizide birkaç sahne dışında ciddi bir yer alamayan karakterler arasında. Lakin uzaylı istilasına odaklanan Fortnite 7. sezon bu karakter için harika bir ortama sahip. Benzer bir şekilde Rick and Morty evrenlerinde de bu amaca tam hizmet ediyor. Ayrıca Epic Games oyunun bu sezonunda “araştırma” gibi temalara özellikle yer veriyor.

Tereyağ robotu oyunun üretme mekaniklerine de uyma ihtimali taşıyor. Oyunda daha güçlü silahlar üretmek için avlanma özelliği de yer alıyor. Bu ilkel duran silahlar 6. sezon sonunda kullanımdan kalkacak. Ancak, bunların yerini daha robotik ve fütüristtik olanlar alma ihtimaline sahip.

Peki bu tanıtım Rick and Morty görünümleri gibi şeyleri oyuna getirecek mi? Maalesef resmi açıklamalarla böyle bir sonuç çıkaramıyoruz. Lakin bu tür işbirliklerinin böyle sonuçlar çıkarmadığını da pek görmedik. Lakin Epic yapımcılarının planlarının bu sefer farklı olma ihtimali de var.

Diğer haberler:

>> Performans canavarı Red Magic 6R modelinin piyasaya sürülme tarihi belli oldu

>> Battlefield 2042 Serinin Yeni Oyununun İsmi Olacak: Geleceğe Dönüş!