RTB House ABD pazarına girdi

RTB House
Google News Abone Ol

Derin öğrenmeye dayalı, eşsiz bir yeniden hedefleme teknolojisi sunan RTB House, ABD’de faaliyet göstermeye başladı ve merkez ofisi New York’ta olmak üzere Boston ve Chicago’da üç yeni şube açtı.

RTB House, ABD reklam pazarında faaliyete geçtiğini duyurdu. RTB House dünya çapında hızla büyümeye devam ederken bu süreçte ABD pazarına girişi şirket için önemli bir kilometre taşı ve odak noktası olacak. Şirketin şu anda 70’ten fazla ülkede Adidas, Hotels.com, New Balance, Trivago, Sephora ve Walmart.com gibi iyi bilinen markaları da içeren 1.200’ün üzerinde müşterisi bulunuyor.

RTB House’un dijital pazarlama sektöründe Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik ve Latin Amerika bölgelerinde sadece 5 yıldır faaliyet gösterdiğine dikkat çeken RTB House COO’su Daniel Surmacz, “Ancak şimdiden bu pazarlarda güçlü bir konum elde ettik. ABD’ye giriş yapmamız şirketimizin gelişimi açısından bir dönüm noktası. Derin öğrenmeye dayalı algoritmamız tüm dünyada gittikçe daha fazla beğeni topluyor. Bu nedenle, büyük bir hevesle dünyanın en büyük ve en gelişmiş e-ticaret pazarına atılıyoruz. Çözümümüze yüksek ölçüde ilgi olacağına ve pazardaki kaliteyi artıracağımıza inanıyoruz.”

Büyük markalar RTB House sayesinde arama stratejileri, gezinme ve alışveriş sepeti davranışları ile diğer gözlemlere dayalı olarak yüksek ölçüde kişiselleştirilmiş reklamlar sunabiliyorlar. Bu reklamların birkaç saniye içinde tüm cihazlarda ve en uygun zamanda sunulabilmesi sonucunda dönüştürme oranı yükseliyor ve satışlar doğrudan artıyor.

Derin öğrenme saniyede 1 milyon talebi işliyor

RTB House, tamamen derin öğrenme algoritmalarından yararlanan ilk ve tek yeniden reklam hedefleme şirketi olarak öne çıkıyor. Derin öğrenme işlevi, verileri kullanarak üst düzey özet modelleri hazırlıyor ve insan beyninin büyük bir hızla veri işleme şeklini taklit ederek insanların karar verirken kullandığı kalıpları oluşturuyor. Derin öğrenme ile desteklenen birinci sınıf yeniden hedefleme platformu, şu anda saniyede 1 milyon talep, ayda 10 milyar reklam görüntüleme ve günde yaklaşık 3,5 milyon tıklama işliyor.

Araştırmalara göre, kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme teknolojilerinin desteklediği programatik satış aracılığıyla yapılan reklamcılığın değeri 2019 yılında 84,9 milyar ABD dolarına yükselecek. Ayrıca, Zenith’in hesaplamaları 2017 yılında ABD’nin dünyanın en gelişmiş programatik reklam pazarları arasında ikinci sırada yer aldığını gösteriyor. ABD’de görüntüleme esaslı dijital reklamların yüzde 78’i programatik satın alma yoluyla gerçekleştirildi. Aynı yıl için ABD, dünyanın en büyük programatik reklamcılık pazarı oldu ve 32,6 milyar dolarlık değeriyle toplam dünya pazarının yüzde 57’sini oluşturdu.

Equinix türkiye veri merkezi’ni açtı


CEVAP VER