Sahte ürünler için Amazon gibi sitelerde çalışmalar başladı!

Sahte ürünler
Google News Abone Ol

Sahte ürünler için Amazon gibi sitelerde çalışmaların başladığı açıklandı. Alışveriş sitelerinde artık bu tip ürünler satılmayabilir.

Amazon ve diğer e-ticaret platformlarının büyük bir sahte ürün sorunu var. Ancak mahkemeler daha önce web sitelerinde satılan üçüncü tarafların sahte ürünlerden sorumlu olmadıklarına karar verdi. Tam bir yılan hikayesine dönen bu sorun için milletvekilleri düğmeye nihayet bastı.

Google Earth diğer tarayıcılara da geldi!

Sahte ürünler için geç de olsa düğmeye basıldı!

Milletvekilleri Çin’den ve diğer ülkelerden tüketici sağlığı ve güvenliği için risk oluşturan şirketler için ticari marka yükümlülüğü yaratabilecek 2020 Mağaza Güvenli Yasası adı verilen bir yasa tasarısını meclise sundu. Bu yasa tasarısında; uyuşturucu, tıbbi ekipman, bebek maması, şarj cihazları, araba koltukları ve hava yastıkları gibi ürünler yer alıyor.

Huawei ve Turkcell Huawei Mobil Servis destekli telefon için güçlerini birleştirdi

Milletvekilleri tarafından yayınlanan bilgilere göre; alışveriş sitelerinde bu ürünleri satmak isteyen firmalar gerekli belgelere sahip olmak zorunda olacak.

New York Times’ın belirttiği gibi, İç Güvenlik Bakanlığı bu yılın başlarında sahte ürünler için zaten düğmeye basmıştı. Hatta Homeland Security’nin tavsiyelerini denetlemeye yardımcı olan Beyaz Saray Ticaret ve Üretim Politikaları Direktörü Peter Navarro, Amazon’u sahtecilikten kâr ettiği için eleştirmişti.

Sahte ürünler

Şimdi bu tip ürünlere daha fazla denetim gelecek. Amazon gibi e-ticaret sitelerinde insan sağlığını doğrudan etkileyen ürün ve satıcılara geçit verilmeyecek gibi görünüyor.


CEVAP VER