Sahte Xiaomi ürünleri nasıl anlaşılır?

Sahte Xiaomi ürünleri nasıl anlaşılır?

Xiaomi 2020
Google News Abone Ol

Sahte Xiaomi ürünleri ile ilgili bugün resmi açıklama geldi. Xiaomi, sahte Mi ürünlerini anlamanın 5 yolunu açıkladı. İşte o yollar!

Xiaomi, sahte Mi ürünlerini ayırt etmenin  5 yolunu açıkladı.
Xiaomi geçtiğimiz günlerde 445.000 dolar değerinde sahte Mi ürünlerine el konulduğunu duyurdu. Xiaomi’nin belirttiğine göre; Hindistan’da sahte Xiaomi ürünlerini şu şekilde tespit edebilirsiniz.

Son zamanlarda Chennai’deki dört ve Bengaluru’daki üç tedarikçide fake Xiaomi ürünleri ele geçirildi. Telefon kılıfları, kulaklıklar, güç bankaları, şarj cihazları ve kulaklıklardan oluşan 3.000’den fazla fake Xiaomi ürününe el konuldu.

Tedarikçilerin bu işi uzun süredir yönettiği ve piyasada çok sayıda izinsiz ve sahte ürün sattığı söyleniyor. Faaliyete karıştıkları iddia edilen satıcılar tutuklanmış olsa da, bu hala piyasada sahte Mi ürünleri olmadığı anlamına gelmiyor. Son keşfin ışığında Xiaomi, müşterilerin fake Xiaomi ürünlerini tanımlayabilecekleri birkaç yolu ayrıntılı olarak açıkladı.

Sahte Xiaomi ürünleri nasıl belirlenir?

Güvenlik kodları

Powerbank ve ses aksesuarları gibi Xiaomi ürünleri, orijinalliğini doğrulamanıza yardımcı olabilecek güvenlik kodlarıyla birlikte geliyor. Şirket, müşterilere ürünün orijinal olup olmadığını görmek için ürünün güvenlik kodunu web sitesi Mi.com’a girmeleri ve kontrol etmeleri tavsiye ediyor.

Ambalajlama

Ambalaj ve perakende kutuları, ürünün orijinal olup olmadığını da ortaya çıkarabiliyor. Sahte ürünlerin ambalajları genellikle kalitesiz ve perakende kutusu orijinali ile aynı değil. Xiaomi, müşterilerin ürünün orijinalliğinden şüphe duymaları durumunda orijinal ambalajı kontrol etmek için her zaman bir Mi Home veya Mi Store’a gidebileceklerini söylüyor.

Mi logosu

Logoya özellikle dikkat edin! Orijinal Xiaomi ürünleri Mi logosuna sahip olacaktır. Kullanıcılar, orijinal logoyu kontrol etmek için şirketin web sitesini ziyaret edebilir.

Uyumluluk

Orijinal olmayan Xiaomi ürünlerinin uyumluluk sorunları olacaktır. Xiaomi, sahte Mi Bantlarının size Mi Fit uygulamasıyla eşleştirme konusunda sorun yaşatacağını iddia ediyor.

Kalite

Son fakat en az değil, kalite. Xiaomi’ye göre, kablo gibi ürünler zayıfsa ve kolayca kırılıyorsa sahtedir.

Sahte Xiaomi

Bir dahaki sefere bir Xiaomi ürünü satın almadan önce akılda tutulması gereken bazı noktalar bunlar Buna ek olarak, şirket müşterilerine markanın yetkili mağazalarından ve ortak satış noktaları olan Mi.com’dan ürün satın almalarını ve cihazlarına yalnızca yetkili servis merkezlerinden servis yaptırmalarını tavsiye ediyor.

İlgili Haberler

Çin’e özel Redmi Note 9 Pro Avrupa’yı kıskandıracak

MIUI 12 güncellemesi Redmi Note ailesine ve Mi 8’e geldi


CEVAP VER