Samsung 1 bildirimi ile gündeme geldi!

Samsung 1 bildirimi ile kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Peki, nedir bu “1” bildiriminin arkasında yatan şey?

Bugün içerisinde Samsung Galaxy telefonunuzda gizemli bir bildirim aldıysanız yalnız değilsiniz. Güney Koreli teknoloji devi, dünya çapında Galaxy kullanıcılarına sürpriz bir şekilde “1” yazan Mobil Cihazımı Bul bildirimi gönderdi.

Samsung 1 bildirimi nereden çıktı?

Galaxy A serisinden Galaxy S serisine kadar neredeyse tüm Galaxy modellerine gönderilen bu gizemli “1” bildirimini hakkında şimdilik bir açıklama yapılmadı. Bu bildirime tıklayanlar ise hiç bir uygulamanın açılmadığını ve tıkladıktan sonra bildirimin gittiğini belirtiyor.

Huawei ve Turkcell Huawei Mobil Servis destekli telefon için güçlerini birleştirdi

Bazı kullanıcılar ise Mobil Cihazımı Bul uygulamasının aşırı pil tükettiğini dile getirmeye başladı. Bu kullanımdaki artışın bildirim ile alakasının olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Twitter kullanıcısı Audrey Heather’a göre ise; Verizon temsilcisi Samsung’un push bildirimini “yanlışlıkla gönderdiğini” söyledi.

Samsung’un, Koreli yayın Yonhap News’e; bu bildirimin bir test sonucu yanlışlıkla gönderildiğini ve sisteme hiçbir etkisinin olmadığını söylediği belirtiliyor.

Samsung 1 bildirimi

Bazı firmalar ve operatörler bazen bu tip testler yaparken bildirimler gönderebiliyor. Apple da bir ara böyle bir bildirimi iPhone kullanıcılarına yanlışlıkla göndermişti.

Turkcell Dijital Güvenlik Servisi ile mobil internet artık daha güvenli

Samsung’un Mobil Cihazımı Bul bildiriminin gündeme gelmesindeki neden, cihazın çalındığını düşünüp insanların panik yapmasına neden olması olarak gösteriliyor.