Samsung, Arızalanan Cihazlarınızı Onarmanıza Yardım Edecek! Nasıl mı?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, arızalı ürünleri kullanıcıların daha rahat onarabilmeleri için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Firma, bir süredir bazı modelleri için uzaktan destek sunuyor. Amerika’daki yeni bir patent başvurusu ise, hem destek verilecek ürünlerin artacağını hem de daha kapsamlı çözümler sunulacağını gösteriyor olabilir. İşte detaylar.

Samsung, yakın zamanda yeni bir patent başvurusunda bulundu. Self Repair Assistant, yani “Kendi kendine Onarım Asistanı” başlıklı bu başvuru, önümüzdeki günlerde pek çok Samsung cihazının bir servise götürülmeden onarılmasına yardımcı olabilir. Bu da kullanıcılar için olumlu bir gelişme demek.

Samsung, aslında kendi kendine onarım programını bir süredir uyguluyor. Geçtiğimiz mart ayı itibarıyla uygulamaya sokulan servis sayesinde, Galaxy S20, Galaxy S21 ve Galaxy Tab S7+ gibi ürünlere uzaktan erişilerek arıza tespiti yapılabiliyor ve düzeltilme şansı varsa düzeltilebiliyor.

Tabii şu an için ürün kapsamının çok dar olduğu bir gerçek. Gelen kesin olmayan bilgiler ise, işte bu kapsamın genişleyeceğini ve daha iyi çözümler sunulabileceğini işaret ediyor. Tabii yakın zamanda böyle bir duyuru gelirse, Samsung’un iFixit ile olan ortaklığı da sona erebilir. Zira firma, iFixit ile onarım tarafında bir ortaklık yürütüyor.

Samsung, Arızalanan Cihazlarınızı Onarmanıza Yardım Edecek! Nasıl mı?

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın resmi kılıflarının renk seçenekleri böyle olabilir…

Güney Koreli firma, Galaxy S23 amiral gemisi akıllı telefon serisini önümüzdeki ocak ayında gerçekleştireceği Unpacked etkinliği ile görücüye çıkarabilir. Ürün ailesiyle ilgili şimdiye dek pek çok sızıntı ve söylenti bilgi geldi. Son detaylar ise, S23 Ultra için hazırlanacak resmi kılıfların renk seçenekleriyle ilgili.

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre şu renklerde resmi kılıflar görebiliriz…
Deri kılıf: Camel (Sarı-kahverengi karışımı), siyah, yeşil
Silikon kılıf: Siyah ve beyaz
Askılı silikon kılıf: Haki, lacivert, turuncu, pamuk ve menekşe (Mor)
Çerçeveli kılıf: Siyah ve beyaz
Şeffaf görünümlü kılıf: Siyah, mor, haki, krem
Şeffaf kılıf: Ultra ince ışıltılı.

Siz hangi kılıfı tercih etmeyi düşünürsünüz? Tabii bunlar resmi kılıflar olacağı için fiyatları da üçüncü parti ürünlere kıyasla daha yüksek olacaktır. Dolayısıyla iyi seçim yapmakta fayda var.

İlgili Haberler

>> Süper Cuma’da kendimizi “ödüllendirdik”