Samsung, Dünya’nın ilk sarılabilir telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

Samsung, Dünya’nın ilk sarılabilir telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

samsung sarılabilir telefon
Google News Abone Ol

Katlanabilir telefonlardan sonra sarılabilir modeller gündeme geldi. Samsung da sarılabilir ekrana sahip telefonu ile görüldü. İşte detaylar.

Yakın zamanda TCL’nin sarılabilir telefonuna ait bir video ortaya çıkmıştı. Samsung’un katlanabilir telefon devriminden sonra birçok marka farklı modeller üretmeye çalıştı. TCL ise bir etkinliğinde sarılabilir ekrana sahip modelini kullanıcılarının karşısına sundu. Fakat piyasaya ne zaman sürüleceğiyle alakalı herhangi bir bilgi vermedi. Samsung ise daha farklı bir tasarıma sahip sarılabilir ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor. İddialara göre benzer modeller üzerinde çalışan diğer markalardan daha önce piyasaya sürecek. Katlanabilir telefon serisindeki ilgiyi yakalayabilecek mi, merak konusu.

Son yıllarda Dünya’da katlanabilir telefon modellerine ilgi bir hayli fazla. Son Inno Day 2020 etkinliğinde büyük markalardan katlanabilir ekrana sahip modeller tanıtıldı. Söz konusu etkinlikte Oppo 6.7 inçlik bir telefon boyutundayken 7.4 inçlik bir tablete büyüyebilen bir konsept tasarımını kullanıcıların karşısına sundu. LG ise genişletilebilir ekrana sahip telefonu LG Wing modelinin tanıtımını yaptı. Samsung ise yıllardır Galaxy Fold modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Özellikle Z Fold 3 modelinde S Pen desteği ve birçok eklenecek özellik ile 2021 yılının trendi olması amaçlanıyor.

samsung sarılabilir telefon

Katlanabilir furyasından sonra sarılabilir telefonlar ilgi görecek

Samsung’un başkan yardımcısı Lee Jae-yong katlanabilir ekrana sahip bir prototip ile görüldü. 6 inçten 8 inçlik bir ekrana dönüşen yeni Samsung prototipi hakkında bir açıklama yapılmadı. Fakat Samsung’un söz konusu modelinin kullanıcılarıyla 2021’in başında buluşacağı düşünülüyor. Her ne kadar beklenenden erken satışa sunulacak olsa bile 2021 yılında katlanabilen telefonların daha çok ilgi göreceği iddia ediliyor. Twitter’da @Universelce adlı kullanıcının açıklamalarına göre 2021 yılında Samsung ve Huawei, katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonların dev markaları haline gelecek. Bu yüzden Xiaomi Oppo ve Google’da bu ilgiye suskun kalamayacak ve kendi modellerini çıkartacaklardır. Apple’ın da 2022 yılında katlanabilir bir model üreteceği ise iddia edilenler arasında. Beklenilen modeller satışa sunulacak mı, tüketici aradığı modeli bulabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M12 render görüntüleri ortaya çıktı

>> Samsung Galaxy S21 ailesi özellikleri ile karşımızda


CEVAP VER