Apple, katlanabilir bir model üzerinde çalışıyor olabilir!

Apple, katlanabilir bir model üzerinde çalışıyor olabilir!

Google News Abone Ol

Akıllı telefon piyasasında ilgi gören katlanabilir telefonlar arasında Apple ‘ben de varım’ diyor. İşte katlanabilir iPhone hakkında detaylar

Katlanabilir telefonlar Samsung’un Galaxy Fold modelleriyle patladı diyebiliriz. Daha sonra büyük markalar tarafından da katlanabilir telefonlar üretilmeye başlandı. Samsung tarafından yakında tanıtılması beklenen Galaxy Z Fold 3 modeline gelecek olan S Pen desteği ile birlikte normal ekranlı akıllı telefonlar ile yarışacak kadar fazla satabilir. Sadece Galaxy Fold serisinin değil, büyük katlanabilir telefonlar kullanıcılar tarafından epey ilgi görüyor. Son zamanlarda resmi olarak satışa sunulmayan fakat kullanıcılara tanıtılan, Oppo’nun 6.7 inçllik bir telefondan 7.4 inçlik bir tablete dönüştüğü tasarımı, LG’nin genişletilebilir ekrana sahip telefonu LG Wing, takipçiler tarafından sabırsızlıkla beklenmeye başladı.

Piyasanın başını çeken Samsung’un Galaxy Fold serisinin yanı sıra Huawei’nin Mate X modeli de, katlanabilir telefon piyasasında devrim yaratacak bir tasarıma sahipti. Ayrıca 5G desteğiyle de takipçilerine kendini sevdirmeyi başarmıştı. Hal böyle olunca, talep olmadan arz olmaz mantığıyla, Apple tarafından yeni bir katlanabilir telefon geleceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Apple’ın katlanabilir modelinin piyasaya sürülmesine neredeyse iki yıl var. Fakat sunacağı teknoloji ile rakiplerinden geç başlamasına rağmen sınıfının en iyisi olacağı düşünülüyor.

katlanabilir iPhone

İsmi iPhone 13 veya iPhone Flip olacak

Çin’in haber sitesine göre, Apple uzun süredir katlanabilir ekrana sahip modelini test ediyor. Birtakım iddialar, söz konusu modelin iPhone 13 olacağını düşünse de, bazıları ise iPhone’un yeni isme sahip bir modeli ile geleceğini düşünüyor. Bahsedilen modelin ise iPhone Flip olacağı iddia ediliyor.

Bu konuda ilk kez böyle bir model üretecek dev markanın sıfır hatayla çalışması gerekiyor. 100.000 katlanıp açılmaya dayanacak kadar güçlü bir ekran kullanılacağı düşünülüyor. Apple tarafından katlanabilir ekrana sahip yeni model hakkında net bir açıklama maalesef yok. Fakat sızıntılar ve ortaya çıkan belgeler, Apple’ın 2022 yılının sonlarında iPhone 13 veya iPhone Flip ile katlanabilir modellerini kullanıcılarının karşısına sunacağı iddia ediliyor.

İlgili Haberler

>> iPhone yavaşlatan Apple’a 113 milyon dolarlık ceza

>> Apple App Store komisyonunu düşürüyor


CEVAP VER