Samsung Galaxy A14 Sızdırıldı: Giriş Segmentte Rakip Tanımaz!

Galaxy A14

Samsun Galaxy A14 modeli sızdırıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulacak uygun fiyatlı giriş segment yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy A serisine ayrılan model yelpazesinin bir hayli geniş olduğu biliyoruz. Özellikle ülkemizde satılan A serisine ait modeller genellikle orta segmente hitap ediyor. Aynı zamanda A serisine ait modelleri, piyasadaki rakipleri ile kıyasladığımızda, fiyat performans bazında bir değerlendirme yapacak olursak, piyasaya göre biraz daha uygun fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Samsung Galaxy A14 modeli ise giriş segment bir akıllı telefon olarak tanıtılacak.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy A14 modeli hakkında bazı sızıntılara şahit olmuştuk. Fakat söz konusu modelin tasarım ayrıntıları ve tanıtım tarihine dair yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen uygun fiyatlı yeni akıllı telefon hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A14 Sızdırıldı: Giriş Segmentte Rakip Tanımaz!

Galaxy A14

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman delikli ekran yapısına sahip olduğunu görmekteyiz. Ayrıca söz konusu ekranda bulunan çerçevelerin de bir hayli ince olduğu görülüyor. Genellikle giriş segment akıllı telefonlarda, Galaxy A14 modeli kadar ince çerçeveler karşımıza çıkmıyordu. Fakat yeni modelin özellikle ekran tarafında tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman, ince çerçevelere sahip bir model ile gelmesinin bir hayli hoş olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Galaxy A14 modeli, tasarım olarak orta segment modellere bir hayli benziyor.

Arka panele baktığımızda ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Söz konusu kameraların sunacağı teknik özellikler hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat ana kamera, geniş açılı kamera ve derinlik kamerası olarak sıralanacaktır. Pil tarafına baktığımızda, 5.000 mAh kapasitesinde pil ile gelecek olan modelin, hızlı şarj desteğine sahip olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Cihazın Türkiye’ye gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü seriye ait diğer modellerin, daha önce Türkiye’ye uygun fiyattan giriş yaptığını biliyoruz. Muhtemelen Galaxy A14 modeli de uygun fiyatı ile gelecektir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Ultra Böyle Görünecek: Set Üstü Ocak Ultra!