Samsung Galaxy A34 Ve A54 Modelleri Sızdırıldı!

Galaxy A34

Samsung Galaxy A34 ve A54 modellerinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırıldı. İşte ülkemizde de sunulacak modeller hakkında detaylar.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy A serisi bir hayli sevilen modeller arasında. Samsung bu seriye ait üç modeli, her sene aynı anda tanıtılıyor. Geçtiğimiz yıl, Samsung’un Galaxy A33, A53 ve A73 modelleri piyasaya sürülmüştü. Samsung Galaxy A33 modeli, gündelik işleri halledebilecek kadar, giriş seviye akıllı telefon olarak karşımıza çıktı. Serinin biraz daha güçlü olarak nitelendirebileceğimiz A53 modeli ise, en çok tercih edilen A serisi cihaz oldu. Aynı zamanda A73’ün de bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Fakat bu yıl tanıtılacak olan A serisi modellerinde ne yazık ki A74 modelini göremeyeceğiz. Artık A serisinin en güçlü modeli A54 olacak. Tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırılan modelin, A serisinin en güçlü modeli olarak sunulacağını ve tasarım olarak da Premium modellere taş çıkarttığını belirtelim. Özellikle Galaxy S23 serisine benzerliği ile dikkat çeken A54 modeli, piyasaya sürüldüğü takdirde, orta segmentte en çok tercih edilen akıllı telefonlar arasında yer alabilir. Yalkın zmaanda piyasaya sürülmesi beklenen A34 ve A54 modellerinin görselleri ortaya çıktı. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A34 Ve A54 Modelleri Sızdırıldı!

Galaxy A34

Galaxy A34, damla çentikli ekran tasarımı ve ince çerçeveler ile bizleri karşılıyor. Kamera tasarımına baktığımızda ise Samsung’un klasikleştirdiği dikey konumlandırma ile karşılaşıyoruz. Teknik özelliklerine gelecek olursak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç FHD+ AMOLED ekran ve Exynos 1280 yonga seti ile önceki modelle benzer özellikler sunuyor. 25W şarj destekli 5.000 mAh pile sahip olması bekleniyor. 48 MP ana kamera özelliği olan Galaxy A34, IP67 su geçirmezliğe sahip olacak şeklinde sızıntılar bulunuyor.

Galaxy A34

Galaxy A54 ise 120 Hz ekran yenileme hızı ile 6.6 FHD+ AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Bu modelin aynı zamanda da henüz duyurulmamış olan Exynos 1380 yonga setini kullanacağı tahmin ediliyor. Telefonda ayrıca 50MP ana kamera, 25W şarjlı 5.100 mAh pil ve IP67 toz/su direnci bulunacak.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Unpacked İçin Resmi Tarih Verildi!