Samsung Galaxy A54 5G Yine Göründü! 2023’ün En İddialı Modellerinden Olabilir!

Eğer uygun fiyatlı bir Android telefon arıyorsanız, Samsung‘un Galaxy A serisi üyelerine de göz atmanızı öneririz. Güney Koreli teknoloji firması, 2023 yılında Galaxy A54 5G ile boy gösterebilir. Samsung, yalnızca amiral gemisi klasmanında değil, giriş ve orta seviye klasmanlarda da pek çok ürünüyle yol almaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy A54 5G, henüz resmiyet kazanmış bir model değil, ama yine de hakkında pek çok sızıntı bilgi var, hatta render görseller dahi internette yayınlanmış durumda. PhoneArena’da yer verilen bilgileri sizlerle paylaşmamız gerekirse…

Galaxy A54 5G için şu an neler konuşuluyor?

Telefonun 2013’ün başlarında satışa sunulması bekleniyor.

6.4 inç değerde ekranı olabilir. Bu ekranda muhtemelen OLED ekran teknolojisi kullanılacak ve çözünürlük değeri olarak da FHD+ tercih edilecek. Bu değerler, günümüzde pek çok üst seviye telefonda da kullanılıyor.

Ekranı ön plana çıkaran bir diğer detayın ise 120Hz tazeleme değeri olması bekleniyor. Böylece bir şeyler izlerken ya da oynarken, net ve akıcı detaylarla karşılaşabileceğiz.

Samsung, bu telefonunda 5000mAh pil kullanabilir. Bu da tek şarj ile normal kullanımda 2 günlük deneyim anlamını taşıyor. Şu an bahsedilmese de ürünün hızlı şarj desteği de sunması bekleniyor.

Samsung Galaxy A54 5G’nin arka tarafında üçlü kamera sisteminin olacağı söyleniyor ve ana kameranın 50MP değerde olması bekleniyor. Haliyle yapay zekâ desteği, ultra geniş açılı çekim, bokeh ve makro çekim detaylarının olması da bekleniyor.

Peki ya RAM ve depolama tarafında neler var? Gelen bilgiler, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama değerlerinin sunulacağı yönünde.

Bu arada, ürünün 8.2mm kalınlıkta olacağı söyleniyor. Yani A53 5G modeline kıyasla biraz daha kalın olabilir. A53 5G’de 8.1mm kalınlık değeri vardı.

Peki ya işlemci tarafında ne var? Önceki modelde, Exynos 1280 (5 nm) tercih edilmişti. Bu üründe daha iyi bir çözümün kullanılacağını düşünmek zor olmasa gerek, değil mi?

Aşağıda da Galaxy A54 5G’ye ait olduğu ve sızdırıldığı ifade edilen render görselleri görebilirsiniz.

Samsung Galaxy A54 5G Yine Göründü! 2023'ün En İddialı Modellerinden Olabilir!

Samsung Galaxy A54 5G Yine Göründü! 2023'ün En İddialı Modellerinden Olabilir!

>> Aynı WhatsApp Hesabını Birden Fazla Cihazda Kullanabilirsiniz! WhatsApp Eşlik Modu Nasıl Açılır?