Aynı WhatsApp Hesabını Birden Fazla Cihazda Kullanabilirsiniz! WhatsApp Eşlik Modu Nasıl Açılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncellemelerle yoluna devam ediyor ve milyarlarca kullanıcısına yeni özellikler sunmayı sürdürüyor. Bu haberimizde bahsedeceğimiz konu, eşlik modu, yani aynı hesabı birden fazla farklı cihazda kullanım imkânıyla ilgili. Peki bunu nasıl yapacağız? İşte detaylar…

Günümüzde WhatsApp kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Hatta birden fazla telefon kullanan ve bununla birlikte birden fazla WhatsApp hesabı kullananlar da az değil. Peki aynı hesabı birden fazla farklı cihazda kullanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, size güzel bir haberimiz var. Firma, şu an az sayıdaki kullanıcıyla eşlik modunu test ediyor.

Eğer WhatsApp Messenger’ın Android tarafındaki Beta programına kayıtlı olan kullanıcılar arasında yer alıyorsanız, şu an eşlik modunu kullanıp test etme şansına erişebilirsiniz. Bunun için…

WhatsApp eşlik modu nasıl açılır?

Uygulamayı açın ve sağ üst kısımdaki üst üste üç nokta simgesine dokunun. Açılan menüden, “Bağlı cihazlar” başlığını işaretleyin.

Karşınıza gelen ekranda, “Aynı hesabı birden fazla cihazda kullanabilirsiniz” ibaresini görürseniz, demek ki bu özellik size de tanımlanmıştır. Böylece test etmeye başlayabilirsiniz.

Bu özellik sayesinde, WhatsApp hesabınızı aynı anda bir tablet ve bir akıllı telefona entegre edip kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise, aynı anda birden fazla telefonda kullanabilme.

Eğer bu özellik, yani eşlik modu ilgi görürse, önümüzdeki günlerde herkese açık bir güncelleme olarak sunulması da muhtemel.

Aynı WhatsApp Hesabını Birden Fazla Cihazda Kullanabilirsiniz! WhatsApp Eşlik Modu Nasıl Açılır?

WhatsApp fotoğraf paylaşım kalitesini yükseltmek

1. WhatsApp uygulamasını açın.

2. Sağ üst köşedeki 3 nokta ibaresine dokunun ve “Ayarlar” başlığını seçin.

3. “Depolama ve Veriler” başlığına tıklayın. En altta, “Fotoğraf Yükleme Kalitesi” ibaresini göreceksiniz, ona dokunun.

4. Karşınıza çıkan ekranda, üç farklı seçenekle karşılaşacaksınız:

– Otomatik (Önerilir)
– En yüksek kalite
– Veri tasarrufu.

En yüksek kalite seçeneğini işaretlerseniz, paylaşımlarınız olabildiğince iyi kaliteyle karşı tarafa ulaşacaktır. Yani WhatsApp fotoğraf paylaşım kalitesi en iyi düzeyde olacaktır. Veri tasarrufunu seçtiğinizde ise, internet kotanızı düşünerek olabilecek en uygun boyutta, haliyle biraz da kalite düşüşüyle fotoğraf paylaşımları mümkün olacaktır. İşte hepsi bu kadar.

İlgili Haberler

>> Telefonunuzu Günde Kaç Kez Şarj Ediyorsunuz? İşte İlginç Bir Araştırma