Samsung Galaxy F15 5G, Büyük Bir Pil ve Dahasına Sahip Olabilir

Samsung Galaxy F15 5G için yeni bilgiler geldi. Ürün için geçtiğimiz hafta Geekbench sonuçları ortaya çıkmıştı. Tek çekirdekte 690, çift çekirdekte ise 1752 puan aldığı görülen telefon, özellikle pil kapasitesi ve sistem güncellemeleri tarafında teknoloji severlerin beğenisini kazanabilir.

Samsung Galaxy F15 5G, 6000mAh pille gelebilir. Evet, bu gerçekten ciddi bir değer. Günümüzde çoğu cihazda 4500 ile 5100mAh arasında pil değerlerini görüyoruz. 6000mAh değeri sunan cihazlar oldukça az ve yakın zamanda bunlar arasına Samsung Galaxy F15 5G de dahil olabilir.

GSMArena’da yer verilen bilgilerin devamında, bu telefonun tam 4 tane sistem güncellemesi alacağı da bildiriliyor. Evet, yeni Android sürümlerini bu telefonda görmeye devam edeceğiz. Öte yandan, 5 yıl boyunca güvenlik güncellemelerini alacağı da bildiriliyor. Bu sayede ürünü yıllar boyunca hem güncel hem de güvenli bir şekilde kullanabilmek mümkün olacak.

Üzerinde durulan bir diğer detay ise, “Voice Focus” özelliği. One UI 5.0’in yayınlanmasından bu yana Galaxy A ve F serilerinde gördüğümüz bu özellik, aramalar esnasında sizin ve karşı tarafın sesini ön plana alarak arka planda var olan gürültüyü olabildiğince aşağıya çekiyor. Bu da nerede olursanız olun daha net telefon görüşmelerini mümkün kılıyor. Bu söylemlerin kaynağında ise, cihaza ait olduğu ve internete sızdırıldığı belirtilen teaser görseller. Bunları aşağıda görebilirsiniz.

Samsung Galaxy F15 5G, Büyük Bir Pil ve Dahasına Sahip Olabilir

Peki tüm bunların dışında, Samsung Galaxy F15 5G’de ne gibi özellikler olabilir?

Galaxy F15 5G, gücünü MediaTek’in Dimensity 6100+ çipsetinden alabilir.
Telefonda 6.5” FHD+ değerde bir ekran olabilir ve bu ekran, 90Hz tazeleme değeriyle gelebilir.

Ürünün arka tarafında 50+5+2MP kamera sistemi olması bekleniyor. Geniş açılı, ultra geniş açılı ve makro kamera. Ön taraftaki selfie kameranın ise 13MP olacağı söyleniyor.

Ürünün başlangıç paketi, tıpkı F14’te olduğu gibi 4GB RAM ve 128GB dahili depolama konfigürasyonuyla gelebilir.

Samsung, Galaxy F14 akıllı telefonunu geçtiğimiz sene mart ayı itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunmuştu. Dolayısıyla F15’i de yakın zamanda resmiyete kavuşmuş olarak görebiliriz.

Ürünün 22 Şubat’ta resmen tanıtılabileceği konuşuluyor. Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> TikTok İçin Avrupa’da Ceza Çanları Çalıyor!