Samsung Galaxy Kullanıcıları İçin Sevindirici Haber

Samsung, akıllı telefonlarında fotoğraf ve video çekmekten hoşlanan kullanıcılar için sevindirici bir duyuru yapmak üzere. PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre Güney Koreli şirket, şu sıralar Camera Assistant uygulamasını daha fazla Samsung Galaxy modeline getirmek için mesai harcıyor. İşte detaylar.

Samsung, popüler kamera uygulaması Camera Assistant’ı yakın zamanda daha fazla Samsung Galaxy modelinde kullanıma sunmayı planlıyor. Uygulama, geçtiğimiz ekim ayında tanıtılmıştı ve an itibarıyla sadece Galaxy S22 ailesinin üç üyesinde kullanılıyor.

Samsung’un Güney Kore’deki topluluk forumlarına dayandırılan bilgiler, bu uygulamanın yeni bir beta sürümünün hazırlandığı yönünde. Tabii ki diğer Galaxy modelleri için. Testler tamamlandığında ise, muhtemelen ücretsiz olarak indirilmeye sunulacaktır. Peki bu uygulamayla neler yapılabilir?

Samsung Galaxy Kullanıcıları İçin Sevindirici Haber

Samsung Galaxy modellerinde daha gelişmiş kamera kullanımı mümkün olabilir

Bu uygulama, kullanıcıların kamera sistemini daha detaylı kullanabilmelerini sağlayacak. İster daha profesyonel isterseniz de daha basit hareket edebileceksiniz.

Sunulan detaylar arasında, HDR efektleri, fotoğrafları daha yumuşak detaylarla çekebilmenize imkân sunan makyaj efektleri, ışık düzeyine göre en iyi netlemenin belirlenmesi, zoom yaparken duruma göre hangi lensin daha iyi performans sunabileceğinin otomatik olarak belirlenmesi gibi özellikler var. İsterseniz fotoğraf çekim modundayken aynı anda video da çekebileceksiniz. Kamerayı iki dakika boyunca kullanmadınız diyelim, bu kez de otomatik olarak kapanacak.

Aslına bakarsanız yukarıda saydığımız özelliklerin çoğu zaten standart olarak gelen kamera uygulamalarında mevcut. Yine de, Samsung’un işleri biraz daha kolaylaştırmak ve daha iyi sonuçlar vermek için hareket ettiğini düşünüyoruz. Nihai sonuçları, uygulamanın son sürümü herkese açık yayınlandığında görebileceğiz.

Samsung Galaxy S23 ailesi 1 Şubat’ta görücüye çıkıyor

1 Şubat’ta gerçekleştirilecek etkinlikte, firmanın üç model tanıtması bekleniyor. Şu an rezervasyon süreçleri de başlatılan bu modeller:

Galaxy S23
Galaxy S23+
Galaxy S23 Ultra

Üç modelde de yeni nesil Qualcomm Snapdragon çipseti kullanılacak. Kamera tarafında, gece çekimlerine ayrıca önem verileceği konuşuluyor. Öte yandan, S23 Ultra modeli için 200MP kamera değerinden de söz ediliyor.

Tahmini fiyatları:

S23 – 799 dolar
S23 Plus – 999 dolar
S23 Ultra – 1199 dolar.

Tabii burada asıl merak edilen, bu fiyatların Türkiye’de nasıl olacağı…

İlgili Haberler

>> PlayStation 5’i Dik Olarak Kullansanız Bir Şey Olur mu?