Samsung Galaxy M14 5G Geliyor! Devasa Bir Pili Var! İşte Fiyatı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, giriş seviyesine yönelik bütçe dostu akıllı telefon modelleri hazırlamayı sürdürüyor. Bu haberimizde size, tam 6000mAh pile sahip Samsung Galaxy M14 5G modelinden söz edeceğiz.

Samsung Galaxy M14 5G, tam 6000mAh pile sahip ve bu, ürünün en önemli özelliklerinden bir tanesi. USB Type-C bağlantı noktası üzerinden şarj olan cihaz, 15w şarj değeri de sunuyor. Cihaz, tek şarj ile gündelik kullanımda yaklaşık 3 günlük deneyimi sunabilir. Bu, günümüz akıllı telefonlarında genellikle göremediğimiz bir detay.

Samsung Galaxy M14 5G’nin ekranı da büyük

Samsung Galaxy M14 5G, 6.6 inç değerde ekrana sahip. FullHD+ çözünürlük sunan bu ekran, 90Hz tazeleme değerine de sahip. Yani gerek bir şeyler izlerken gerekse de bir şeyler oynarken, büyük bir ekranda akıcı detaylarla karşılaşabileceksiniz.

Kameralara baktığımızda ise, arka tarafta üçlü kamera sistemine yer veriliyor. Ana kamera, 50MP değerde ve f1.8 açıklık değeri sunuluyor. Bu, düşük ışıklı ortamlarda da iyi fotoğraf ve videoların çekilebileceği anlamına geliyor. Video demişken, kameraların 1080p 30FPS video çekim yeteneği var. Yani çok da yüksek beklentileriniz olmamalı.

Üçlemeyi oluşturan diğer iki kamera ise, 2MP derinlik sensörü ve 2MP makro kamera. Böylece kişi ve objeleri ön plana çıkararak arka plan detaylarını flu hale getirebilir, yakın mesafeden ufak detayları dahi daha iyi görüntüleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy M14 5G Geliyor! Devasa Bir Pili Var! İşte Fiyatı

İşlemci tarafında Exynos 1330 var

Samsung Galaxy M14 5G, gücünü Exynos 1330’dan alıyor. Buna 4GB RAM eşlik ediyor. Açıkçası bu uzun süreli kullanımda performans sorunlarına yol açabilir. Tabii kullanmadığımız için şu an net bir şey söylemek doğru olmaz.

Ürün, kullanıcılara 64 ve 128GB olmak üzere iki farklı dahili depolama seçeneği sunuyor. Tabii microSD kart desteği var ve bu sayede toplam depolama miktarını artırmak mümkün.

Samsung Galaxy M14 5G, kutudan çıkarken Android 13 işletim sistemi ve Samsung’un özel arayüzüyle geliyor. Ürünün 5G desteğine sahip olduğunu, 3.5mm kulaklık girişi sunduğunu ve yan taraftaki güç tuşunda parmak izi okuyucu sensörün de olduğunu ekleyelim.

Samsung Galaxy M14 5G, koyu mavi, açık mavi ve gümüş olmak üzere 3 farklı renge sahip. Ukrayna’daki başlangıç fiyatı da 222 dolar olarak belirlendi. TL olarak hesapladığımızda, 4 bin 203 lira yapıyor. Cihazın önümüzdeki günlerde farklı ülkelerde de satışa sunulacağı aktarılıyor.

İlgili Haberler

>> Hogwarts Legacy Fırtınası Sürüyor! Bir de Kötü Haber Var