Hogwarts Legacy Fırtınası Sürüyor! Bir de Kötü Haber Var

Harry Potter temalı aksiyon RPG oyunu Hogwarts Legacy, Birleşik Krallık’ta zirveyi sevmişe benziyor. Zira oyun, dördüncü haftasında da birinci sırayı kimseye kaptırmadı. Bu arada oyunun eski konsollar için hazırlanan sürümünün ertelendiğini de hatırlatalım.

GFK UK verilerine göre, 4 Mart itibarıyla Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyunlar (fiziksel kutulu satışlar) belli oldu. Hogwarts Legacy, dördüncü haftasında da liderlik koltuğunu bırakmadı. Nintendo’nun yeni oyunlarından Metroid Prime Remastered, listeye 2. sıradan giriş yaptı. Bir diğer yeni giriş ise, Wo Long: Fallen Dynasty ile gerçekleşti. Bu oyun da 8. sırada kendine yer bulabildi.

4 Mart itibarıyla Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyunlar. Zirve, yine Hogwarts Legacy’nin!

1. Hogwarts Legacy
2. Metroid Prime Remastered
3. FIFA 23
4. God of War: Ragnarok
5. Mario Kart 8 Deluxe
6. Kirby’s Return To Dream Land Deluxe
7. Call of Duty: Modern Warfare 2
8. Wo Long: Fallen Dynasty
9. Minecraft: Switch Edition
10. Grand Theft Auto 5

Hogwarts Legacy Fırtınası Sürüyor! Bir de Kötü Haber Var

Hogwarts Legacy’nin PS4 ve XONE sürümleri ertelendi

Oyun, PC ve yeni nesil konsollar için bir süredir satışta. 4 Nisan itibarıyla da PS4 ve XONE platformları, yani eski nesil platformlar için raflarda olması bekleniyordu. Yapımcılar, oyunun daha iyi performans sunabilmesi için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu bildiriyorlar. Bu bağlamda oyun, 5 Mayıs itibarıyla satışta olacak.

Oyun hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları

– Oyunu oynamadan önce, kitapları okumam ve filmleri izlemem gerekir mi?

Oyun, daha önce hazırlanan eserlerle güçlü bağlantılar içermiyor, ama yine de bu büyülü dünyayı daha iyi anlayabilmeniz için ve bu süreci kısa tutmak için en azından filmlerini izlemenizde yarar var.

– Oyunda Harry Potter ve diğer tanınmış karakterler var mı?

Hayır, yok. Oyun, Harry Potter’ın hikâyesinin anlatıldığı dönemin yaklaşık 100 yıl öncesinde, farklı bir karakteri anlatıyor, farklı bir dönemi işliyor.

– Hogwarts Legacy’de hangi oyun motoru kullanılıyor?

Unreal Engine 4 kullanılıyor. Genel olarak başarılı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Yine de PC tarafında zaman zaman ufak tefek hatalarla, performans sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

– Oyunda Quidditch maçları var mı?

Hayır, yok. Önümüzdeki dönemde sırf bu maçlara yönelik bir DLC paketinin hazırlanabileceği konuşuluyor. Yine de oyunda pek çok heyecanlı yarışa katılabileceğinizi belirtelim.

– Oyun, kaç saatlik deneyim sunuyor? Multiplayer var mı?

Hogwarts Legacy’nin senaryo modunu tamamlayabilmek için en az 35 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Etrafı gezer ve yan görevleri de yaparsanız, bu kez 70 saatlik doyurucu bir serüven sizi bekliyor.

Ve hayır, oyunda multiplayer modlara yer verilmemiş.

İlgili Haberler

>> Sarı iPhone’un Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi!