Samsung Galaxy S23 Serisi, Piyasanın En Güçlü İşlemcisi İle Gelecek!

Galaxy S23 Fiyatı

Samsung Galaxy S23 serisinde de kullanılacak olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin hız aşırtmalı GPU kullanacağı kesinleşti. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olacak Türkiye’de satılan ilk akıllı telefon olarak yeni model hakkında detaylar.

Galaxy S23 Ultra modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Söz konusu modelin ekran tasarımı hakkında bazı render görüntüleri ortaya çıktı. Fakat bu görsellerin henüz gerçeği yansıtmayabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü her ne kadar serinin tanıtımına kısa bir süre kalmış olsa da, marka tarafından henüz net bir açıklama bulunmuyor. Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya çıkan yeni bilgiler ise, serinin ultra modelinin, ekran altı parmak izi sensörü tarafında yeni teknolojiler ile geleceği yönünde. Bununla beraber özellikle kamera tarafında piyasanın en iyisi olmayı amaçlayan seri, yeni sızıntılar ile gündemde.

Sizler için söz konusu model hakkında aylardır çıkan sızıntıları derleyip yorumlayacağız. Bunula beraber yakın zamanda sızdırılan bilgileri de paylaşacağız. Geçtiğimiz aylarda yeni modelin işlemcisine dair birçok sızıntıya şahit olmuştuk. Artık piyasadaki en güçlü kameraya sahip akılı telefon olarak anılacak yeni modelin kamera özellikleri dahi ortaya çıkmış durumda. İşte Snapdragon 8 Gen 2 yongası ile gelecek yeni seri hakkında detaylar.

Samsung Galaxy S23 Serisi, Piyasanın En Güçlü İşlemcisi İle Gelecek!

Galaxy S23 Serisi

3,36 GHz Prime çekirdek, 2,80 GHz Performans çekirdekleri ve 2,02 GHz saat hızına sahip verimlilik çekirdeklerine sahip olacak işlemci, ilk kez Vivo X90 Pro modelinde karşımıza çıkacak. Bazı kaynaklara göre söz konusu işlemcinin, yüksek frekans hızına sahip özel bir versiyonu daha olacak. Fakat Geekbench listelerini incelediğimizde, henüz böyle bir saat hızına sahip ekstradan güçlendirilmiş bir yonga seti ile karşılaşmadığımızı belirtelim.

İddialara göre Galaxy S23 serisinde ve bazı özel serilerde GPU tarafı daha hızlı çalışacak. 680 MHz’den 719 MHz’e yükseltilmesi beklenen GPU saat hızı değeri, bazı modellerde daha yüksek performans göstermeyi amaçlıyor. Yeni model hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde verilecektir. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 14 Serisi Yeni İsmi İle Onaylandı: Yakında Geliyor!