Samsung Galaxy S24 Özellikleri! İşte Elimizdeki Detaylar

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 akıllı telefon ailesi, Güney Koreli teknoloji şirketinin 2024 amiral gemisi akıllı telefon ailesi olarak bekleniyor. Henüz bu aile için yapılmış bir duyuru yok, ama bir süredir söylenti ve sızıntı boyutunda bilgiler geliyor. İşte elimizdeki en güncel detaylar.

Samsung Galaxy S24 akıllı telefon ailesi, gücünü Exynos 2400’ten alabilir. Bunun Samsung’un MX (Mobile eXperience) birimi tarafından hazırlandığı bildiriliyor.

Twitter’daki Tech_Reve hesabı, konu hakkında kesin olmayan detaylar paylaştı. Mesela…
Bu amiral gemisi statüsünde olması beklenen çipsette 10 çekirdekli ARMv9 CPU’su olabilir. Ek olarak, AMD’nin RDNA2 GPU’sunun da kullanılacağı ifade ediliyor.

Şirket, pek çok modelinde Qualcomm çözümlerini tercih ediyor, ama bir yandan da kendi çipset çözümlerini geliştiriyor. Pazarlara özel olarak Qualcomm’lu ve Exynos’lu modelleri gördüğümüz de olmuştu. Hatta bir süre önce gelen söylenti bilgilerde, S24 ailesinde Exynos kullanılmayacağı ve tamamen en güncel Qualcomm teknolojilerine odaklanılacağı da bildirilmişti.

Tabii tekrar etmek gerekirse şu an “kesin” olarak nitelendirebileceğimiz herhangi bir detay söz konusu değil.

Samsung Galaxy S24 Özellikleri! İşte Elimizdeki Detaylar

Samsung Galaxy S24 ailesiyle ilgili diğer söylenti detayları hatırlatmak gerekirse…

Samsung Galaxy S24 akıllı telefon ailesinde 16GB RAM değerine yer verilebilir. Bu, muhtemelen ailenin en güçlü modeli olarak gelmesi beklenen S24 Ultra modelinde kullanılacaktır. Standart model ve Plus modellerinde ise daha düşük değerler olabilir. Örneğin bu iki model, şu an S23 Ultra’nın RAM değeri olan 12GB değerini kullanabilir.

Samsung Galaxy S24’ü beklemek istemeyenler için…

“Ben seneye kadar bekleyemem” diyenlerdenseniz, öyleyse S23 ailesine göz atmanızda yarar var. Ailenin en uygun fiyatlı modeli olarak S23 ön plana çıkıyor. Bu model, aynı zamanda 6.1 inç ekran değeri sayesinde de tek elde rahat kullanımı mümkün kılıyor.

S23 Ultra modeli ise, hem büyük ekranı hem gelişmiş kamera sistemi hem de S PEN kalem desteğiyle diğer modellerden ayrılıyor. Bu telefonun kamera sistemiyle Ay fotoğrafları dahi çekebilirsiniz. Tabii burada yapay zekâ teknolojisiyle fotoğraf iyileştirmelerin yapıldığını da hatırlatmamızda yarar var.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Angry Birds: Bu Kuşlar Servet Değerinde! İşte Belirlenen Devasa Rakam!