Samsung Galaxy S24 Düz Ekranla Gelebilir: Büyük Hayal Kırıklığı!

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 Ultra modelinin düz bir ekran yapısı ile geleceği ortaya  çıktı. İşte yakında tanıtılacak model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un yakında piyasaya sürmesi beklenen amiral gemisi Galaxy S24 Ultra’nın sızdırılan bir fotoğrafı, dikkat çekici bir tasarım detayını ortaya koyuyor. S24 Ultra’nın düz bir ekranla geleceği ve bu, önceki Ultra modellerindeki kavisli ekranlara bir mola getirdiği söyleniyor. Ancak, sızdırılan görüntü üzerinde yapılan analizlere göre, telefonun çerçevesinde hafif bir kavis olduğu belirtiliyor.

Samsung Galaxy S24 Düz Ekranla Gelebilir: Büyük Hayal Kırıklığı!

Sızıntıcıya göre , üst ve alt çerçeveler Galaxy S23 Ultra’nın yarısı kadar olacak şekilde tasarlanmış, ancak sol ve sağ çerçeveler aynı boyutta kalmış gibi görünüyor. Bu çerçeve detayları, cihazın tutulduğunda hissedilebilecek ince bir eğri olduğunu düşündürüyor. Galaxy S24 ve S24+ modellerinin düz ekranlı olacağı belirtilirken, S24 Ultra’nın hafif kavisli bir ekrana sahip olabileceği de iddia ediliyor. Ancak, bu detayların kesin doğruluğu, resmi lansmandan sonra netlik kazanacak. Galaxy­ S24 Ultra’nın tasarımındaki diğer değişiklikler arasında, 10x optik zoom özelliğine sahip periskop lensinin 5x’e düşürülmesi ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin getirdiği yüksek performans yer alıyor.

Samsung Galaxy S24

Galaxy S24 Ultra’nın yapısı titanyum malzemeden olacak, bu da cihaza sağlam ve dayanıklı bir his kazandıracak. Yonga seti ise hız aşırtmalı Prime, Performans ve Efficiency CPU çekirdekleriyle desteklenecek. Ekranın 2500 nit maksimum parlaklığıyla 6,8 inç boyutunda olması beklenirken, temel konfigürasyonun 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla başlayacağı ifade ediliyor. Yapılan en son söylentilere göre, Samsung’un 2024 yılındaki ilk Unpacked etkinliğinin 17 Ocak’ta gerçekleşeceği ve aynı gün ön siparişlere başlanacağı tahmin ediliyor. Ga­laxy S24 serisinin ise 30 Ocak’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Son çıkan sızıntılara göre çerçeve tarafında kavisli bir yapıya sahip olsa da serinin önceki modellerine göre daha düz bir ekran ile geleceğini görüyoruz. Önümüzdeki günlerde Galaxy S24 serisine ait tüm modeller hakkında yeni sızıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S24 Ultra: Bir Cep Telefonu Devrimi mi Olacak?