Samsung Galaxy Watch 6 Güçlü İşlemcisi İle Görüldü!

Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 ve Watch 6 Pro modellerinin kullanacağı yonga seti ve sunacağı özellikler belli oldu. İşte tüm detaylar.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Samsung’un Galaxy Watch 5 serisi tanıtılmıştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da seriye ait iki farklı akılı saat tanıtıldı. Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri. Bu modellerin, genel olarak teknik özellik tarafında serinin önceki modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tasarım olarak Watch 4 serisinde ve serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan ‘Classic’ adı verilen çarklı tasarımın, Watch 5 serisi ile kullanıcılara veda ettiğini söyleyebiliriz. Watch 4 serisinde çoğu kullanıcının pil konusunda yaşadığı sorunlar bulunuyordu.

Samsung ise Watch 5 serisi ile beraber bu sorunun üstesinden geleceğini iddia etmişti. Watch 5 Pro modelinde her ne kadar yüksek pil kapasitesi karşımıza çıksa da serinin iki modelinde de hemen hemen 2 günlük bir pil ömrü karşımıza çıkmaya devam etti. İddialara göre bu yıl Ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Watch 6 serisinde en son Galaxy Watch 4 serisinde ‘Classic’ ismi ile gördüğümüz modellerde karşımıza çıkan çarklı tasarım geri gelecek.

Samsung Galaxy Watch 6 Güçlü İşlemcisi İle Görüldü!

Bu yıl Samsung giyilebilir cihazları Galaxy Watch 6 ve 6 Pro modelleri için iyi haberler mevcut. Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Galaxy Watch 6 serisi, Exynos W980 isimli yeni bir yonga setinden güç alacak. Bunun hem Galaxy Watch 4 hem de Galaxy Watch5 ailelerine güç sağlayan Exynos W920’den daha hızlı olması bekleniyor.

Galaxy Watch 6

Özellikle 2021 yılında tanıtılan Galaxy Watch 4 cihazıyla karşılaştırıldığında geçen yılki Galaxy Watch 5 serisi iyileştirme listesinin bir parçası olmadığı düşünüldüğünde kesinlikle güzel. Ve onun tarafından desteklenen yakında çıkacak giyilebilir cihazlar için pil ömrünü iyileştirebilir. Galaxy Watch 6 ayrıca daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana, daha ince çerçevelere ve daha büyük bir pile sahiptir. Bu, özellikle Galaxy Watch4 neslinden yükseltme yapmak isteyen kullanıcılar için önemli bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Watch 6 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Realme 11 Pro+ Ay Modu Performansı: Samsung Ağlıyor!