Samsung Galaxy Watch 6 Sunacağı Özellik İle Hayat Kurtaracak!

Galaxy Watch 6

Samsung’un Galaxy Watch 6 serisi ile sunulacak olan yeni özelliği hayat kurtaracak. İşte yakında tanıtılacak seri hakkında tüm detaylar.

Akıllı saat modellerinin, kullanıcıların sağlık tarafında en önemli yardımcısı olduğunu biliyoruz. Özellikle acil durum vs. gibi durumlarında Apple Watch modelleri bir hayli başarılı. Örneğin düşme gibi olaylar yaşandığında saat, otomatik olarak algılayıp acil servisi arayabiliyor. Hal böyle olunca özellikle Apple Watch modellerinin bir hayli tercih edildiğini söyleyebiliriz. Fakat Apple dışındaki markalarda söz konusu özelliğe pek de rastlamıyoruz. Her ne kadar sağlık ölçme konusunda başarılı cihazlar geliştirilse de, ekstrem durumlarda kullanıcının sağlığını korumak için herhangi bir uyarı veya eyleme pek de rastlamıyoruz.

Fakat yakında tanıtılması beklenen Samsung’un Watch 6 serisi ile birlikte, Apple Watch modellerinde yıllardır görmeye alışık olduğumuz bir özellik, Watch 6 ailesine merhaba diyor. Artık Samsung’un Galaxy Watch 6 modellerinde, ‘düzensiz kalp ritmi’ oluştuğu zaman, saat tarafından kullanıcıya bir uyarı verilecek. Eğer bu durum devan ederse acil servis otomatik olarak aranabilecek. İşte yeni özellik hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy Watch 6 Sunacağı Özellik İle Hayat Kurtaracak!

Önümüzdeki aylarda Samsung Galaxy Watch 6 serisi tanıtılacak. Tanıtılmasına aylar kalan serinin sunacağı yeni özellikler hakkında pek çok detay sızdırıldı .Yeni modellerde, tıpkı Apple’ın Watch modellerinde yıllardır yaptığı ‘düzensiz kalp ritmi algılama’ özelliği gelecek. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcıda herhangi bir kalp ritmi sorunu olduğunda bir tehlike olup olmadığının onayını alacak. Eğer saat, herhangi bir onay almadıysa otomatik olarak acil servisi arayacak. Bu sayede çoğu kullanıcının hayatını kurtaracağı öngörülüyor.

Samsung Galaxy Watch 6

Bu özellik dışında Samsung’un yine acil durumları sezip kullanıcıları uyaracağı özelikler geliştirmeye devam edeceğini biliyoruz. Örneğin bazı sızıntılara göre yüksek gürültülü ortamlarda, ortamda fazla gürültü olduğu ve kullanıcının sağlığı için bu ortamdan uzaklaşması gerektiği yazacak. Tabii ki bu özellik de yıllardır Apple da kullanılıyordu fakat ezeli rakibi tarafından söz konusu özelliğin daha da geliştirilmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy Watch 6 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 O Özelliğe Veda Ediyor!