iPhone 15 O Özelliğe Veda Ediyor!

iPhone 15

iPhone 15 Pro ve Pro Plus modelleri ile o özellik yok olarak. İşte kullanıcıları üzecek yeni değişiklik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar

iPhone’ları iPhone yapan en temel özelliğin sol üst tarafında yer alan sessize alma butonunun olduğunu söyleyebiliriz. Switch şeklinde karşımıza çıkan tuş açma/kapama işlevi ile sessize alıp geri açma konusunda kullanıcılara kolaylık sağlıyordu. Bu işlevi yerine getirmenin çok daha kolay olduğu özellikler olsa dahi iPhone modelleri ile özdeşleşen bir tuş olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde iPhone 15 Pro ve Pro Plus modelleri ile birlikte, telefonun sol üst tarafında açma/kapatma işlevi yerine dokunsal geribildirime sahip, tuş olarak sayabileceğimiz bir buton ile değiştirilebileceğine dair iddialar mevcuttu.

Fakat daha sonrasında iPhone’un söz konusu özelliği yeni telefonlarına eklemek için geciktiğini, yeni özelliğin iPhone 16 modelleri ile geleceği iddia ediliyordu. Sonunda beklenen haber geldi ve dokunsal geribildirime sahip sessize alma tuşunun iPhone 15’te karşımıza çıkacağı belli oldu. Fakat şuandık yalnızca serinin kiki modelinde gelmesi bekleniyor. Yani yeni tuş iPhone 15 Pro ve 15 Pro+ modelleri ile gelecek. İşte yeni modeller hakkında rotaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 15 O Özelliğe Veda Ediyor!

iPhone 15t Pro modelinde, geçtiğimiz yılarda görmeye alışık 0olduğumuz , dokunsal geri bildirime sahip sessiz mod açık/kapalı tuşu kullanıcılara veda iPhone 15 O Özelliğe Veda ediyor.

iPhone 15

Cirrus Logic, hissedarlara yazdığı önceki mektuplarda, bir tedarikçi olduğunu güçlü bir şekilde ima etti, ancak elbette bundan doğrudan bahsetmedi. Apple, Cirrus Logic’in en büyük müşterisidir ve 2022 mali yılında x gelir elde eder. Uzun süredir Apple ile ilgili sızıntı ve söylentilerin kaynağı olan Ming-chi Kuo’ya göre, iPhone 15 Pro, “seri üretim öncesinde çözülmemiş bir teknik sorun” nedeniyle katı hal düğmelerine sahip olmayacak. 15 Pro, zil/sessiz anahtarını değiştirmek için bir eylem düğmesi sunacaktır.

Apple Watch Ultra gibi, bu eylem düğmesi de tamamen özelleştirilebilir. Analist Jeff Pu’ya göre Apple, katı hal ses düğmeleri fikrinden tamamen vazgeçmemiş olabilir ve şirket, teknolojinin piyasaya sürülmesini gelecek yıla kadar erteliyor ve iPhone 16 Pro’da kullanıma sunmayı hedefliyor.

İlgili Haberler

>> Fonri, akıllı yaşam çözümlerini ve hedeflerini açıkladı