Samsung Galaxy Z Flip 5 Devasa Arka Ekran İle Geliyor!

Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Galaxy Z Flip 5 modelinin tasardım ayrıntıları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. İşte Ağustos ayında tanıtılması beklenen yeni model hakkında detaylar.

Samsung Galaxy Z Flip 5 modeli, önümüzdeki aylarda tanıtılacak. Aynı zamanda söz konusu model ile birlikte Z Fold 5’in de tanıtılması bekleniyor. Fakat Samsung, Flip modelinde köklü değişiklikler ile geliyor. Serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan ikinci ekran, daha da büyütecek. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan detaylarda Z Flip 5 modelinin arka ekranının daha büyük olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat tam olarak nasıl bir tasarım anlayışı ile geleceği bilinmiyordu. Sonunda yeni modelin nasıl bir arka ekran tasarımı ile geleceği belli oldu. İşte önümüzdeki aylarda Türkiye’de de tanıtılacak olan Samsung’un yeni katlanabilir modeli hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy Z Flip 5 Devasa Arka Ekran İle Geliyor!

Ortaya çıkan tasarım ayrıntıları incelediğimizde, neredeyse telefonun yarısını kaplayan büyük bir arka ekran yer aldığını görmekteyiz. 720×748 çözünürlüğüne sahip olan bu ikinci ekranı telefonun kapağı kapalıyken, diğer minimal işlemleri gerçekleştirebilmemiz için yardımımıza koşacak. Söz konusu modelin arka ekranını incelediğimizde korunabilir bir ekran olduğu takdirde kullanılışlı olacağını söyleyebiliriz. Tabii ki WhatsApp gibi uygulamaların açılıp açılmayacağı henüz belirsiz. Yani arka ekran ile mesaj yazılabildiği takdirde çok daha işlevli hale gelecektir.

Samsung Galaxy Z Flip 5

Ana ekranı ise 6.7 inçlik bir boyuta sahip olacak. Ayrıca söz konusu ekranın OLED teknolojisi ile geleceği de ortaya çıktı. Kamera tarafına baktığımızda ise 12 MP ana kamera, 12 MP geniş açılı kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 10 MP çözünürlüğünde selfie kamerası bulunacak.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak olan modelin 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile besleneceğini biliyoruz. Henüz Galayz Z Flip 5 modelinin sunacağı fiyat etiketi üzerine ortaya çıkan bir iddia bulunmuyor. Fakat Samsung’un uygun fiyatlı katlanabilir akıllı teflonlar üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu yüzden rekabetçi bir fiyat ile pazara gireceğini tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy Z Fold 5 ve  Z  Flip 5 modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Redmi 12 Sızdırıldı: Uygun Fiyata Yüksek Performans!