Samsung Galaxy Z Flip5’in Ekranı İçin Sevindiren Haber

Samsung‘un merakla beklenen yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Z Flip5, ekran tarafında yıllardır beklenen iyileştirmeyle gelebilir. Önümüzdeki birkaç ay içinde satışta olması beklenen ürün, Güney Koreli firmanın planları çerçevesinde büyük umutlar bağladığı ürünlerden.

Samsung Galaxy Z Flip5, bir önceki model Flip4’e kıyasla daha kullanışlı ve gelişmiş bir model olarak bekleniyor. Bu zaten normal. Yeni bir ürün çıkıyorsa, haliyle önceki ürüne kıyasla daha iyi olması beklenir. GSM Arena sitesinde yer verilen bilgilere göre yeni ürün, 4 numaralı telefonda bulunan iki temel sorunu ortadan kaldırabilir.

Söylentilere göre bunlardan ilki, dış ekran boyutunun bu kez daha büyük olma ihtimali. Flip4’ün dış ekranı 1.9 inç değerdeydi ve bazı işlevler dışında çok da kullanışlı değildi. Saat, tarih ve mesaj bildirimleri gibi detayları takip edebiliyordunuz. Yeni ürünün dış ekanı için konuşulan boyutlar ise, 3.3 inç ya da 3.4 inç. Bu sayede hem daha iyi görüntüleme yapılabilecek hem de daha kullanışlı bir alan ortaya çıkarılabilecek.

Samsung Galaxy Z Flip5'in Ekranı İçin Sevindiren Haber

Neden büyük ekran derseniz, zaten şu an katlanabilir ekranlı telefon hazırlayan diğer üreticilerin de “daha büyük dış ekran” noktasında çalışmaları var. Herkes bu yöne giderken Samsung’un hâlâ ufak bir ekran sunması haliyle zayıflık olarak görülebilir ve sırf bu unsur bile telefon alım süreçlerinde kişilerin kararlarını etkileyebilir.

İkinci konu ise, telefonun katlanabilir kısmında oluşan “kat izi” unsurunun en aza indirgenmesi. Kat izi unsuru, özellikle ışık altındaki kullanımlarda, görüntü bütünlüğünü olumsuz anlamda etkiliyor ve oluşan parlak çizgiler sebebiyle can sıkıyor. Son dönemde pek çok Çinli üreticinin bu yönde çalışmaları ve bu çalışmalar sonucunda daha iyi sonuçlar sunduğu modelleri var. Haliyle Samsung’un da Galaxy Z Flip5 ile daha iyi bir katlanabilir ekran deneyimi sunacağı düşünülüyor. Burada da devreye yeni ve daha gelişmiş bir menteşe sistemi giriyor.

Güney Koreli Samsung, şu an katlanabilir ekranlı telefon üreticileri arasında iddialı isimlerden. Son yıllarda pek çok farklı modelle kullanıcıların karşısına çıkan firma, dünya çapında iyi satış rakamlarına da erişti. Öyle ki, önümüzdeki yıl hedefleri arasında “daha fazla katlanabilir ekranlı telefon satışı” maddesi de bulunuyor.

İlgili Haberler

>> Apple, Twitter’ı Tehdit Etti mi? Elon Musk ‘tan Yeni Açıklama Geldi!