Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera ile gelebilir

Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera
Google News Abone Ol

Samsung’un yeni katlabilir telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3 için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Telefon ekran altı kamera ile gelebilir.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinde söylentilere göre ilk kez bir ekran altı kamera (UDC) kullanmayı planlıyor. Güney Kore’den çıkan haberlere göre, Galaxy Z Fold3 büyük olasılıkla ekran altı kamerayı kullanacak. Rapor, Samsung Display’in UDC’yi destekleyen bir ekran geliştirdiğini iddia ediyor. Rapora göre bu bilgiler sektör içerisinden bir kişiden geliyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamerası ile fark yaratacak

Pikseller arasındaki boşluk, ışığın geçmesine izin verecek şekilde genişleyecek. Işık OLED ekran katmanı tarafından kırıldığı için, görüntüyü düzeltmek için özel bir algoritmaya ihtiyaç duyacak. Bu yüzden kamera modülü yeni geliştirilen Samsung LSI olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera

Ekran yalnızca kamera merceğinin üstündeki alan geniş bir boşluğa sahip olacak. Çünkü bu, ekranın görüntü kalitesini etkileyecektir. Şu an itibariyle sadece ZTE Axon 20 5G ekran üstü kamera teknolojisini kullanıyor. Şimdi sıra Samsung’da gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold3’ün 2021’in üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. UDC’nin benimsenmesi yeni amiral gemisi konumunu sağlamlaştırmaya yardımcı olacak.

Samsung şu anda her ikisi de 5G modeli olan Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2 gibi birkaç katlanabilir akıllı telefona sahip. Şu anda, piyasadaki tüm katlanabilir telefonların ortak bir yönü var. Hepsi sadece bir kez katlanabiliyor. Bununla birlikte, akıllı telefonların da sonunda iki kez katlanabilen esnek bir ekranla tanıtılacağı aşikardır. Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonunu tanıttığı geçen yılın başında bunun güzel bir örneği zaten gösterilmişti. Şirket yine de bu akıllı telefonu piyasaya sürmedi.

Son bilgilere göre Samsung da bu tür modeller üzerinde çalışıyor. Örneğin, son zamanlarda Galaxy Z Dual Fold akıllı telefonun raporları vardı. Bu model, aynı zamanda sanal klavye görevi gören daha düşük bir ekrana sahip olacak.

Bir aksilik yaşanmaz ise 2021 yılında daha fazla katlanabilir telefon göreceğiz. Bu modeller artık fiyatları ile cep yakmayacak ve daha erişilebilir olacak.

İlgili Haberler

>> Samsung, Dünya’nın ilk sarılabilir telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

>> Samsung Galaxy M12 render görüntüleri ortaya çıktı


CEVAP VER