Samsung Galaxy Z Fold6’dan Sevindiren Detaylar

Samsung Galaxy Z Fold 6

Samsung’un sıradaki katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli olması beklenen Galaxy Z Fold6 ile ilgili yeni bilgiler geldi. Net olmayan bilgilere göre bu yeni model, bir önceki modele kıyasla daha ince ve daha hafif bir yapıda gelebilir. Böylelikle ürünün daha konforlu kullanılabilirlik sunacağı ve diğer üreticilerin hazırladığı benzer modellerle rekabete girebileceği düşünülüyor. İşte detaylar.

Katlanabilir ekranlı telefon kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız, pek çok modelin an itibarıyla kalın ve ağır olduğunu da biliyorsunuz. Pek çok kullanıcı, özellikle bu noktada daha iyi çözümlerin sunulmasını istiyor. Haliyle Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung da beklentilerin farkında. Galaxy Z Fold6, Fold5’e kıyasla daha ince ve daha hafif olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold6'dan Sevindiren Detaylar

Galaxy Fold5, 253 gram ağırlıkta. Galaxy Z Fold6’nın ise 239 gram ağırlıkta olması bekleniyor. Yani 14 gramlık bir hafifleme söz konusu ki bu da aslında elde kullanılan bir ürün için ciddi bir gelişme demek.

Öte yandan ürünün Honor Magic V2 (237 gram) ve OnePlus Open (239 gram) ile sıkı bir rekabete girebileceği düşünülüyor.

Şimdi biraz da Galaxy Z Fold6’nın kalınlık değerlerine bakalım

Galaxy Fold6, açık kullanımda 5.6mm kalınlıkta olabilir. Katlanarak kullanıldığında da 12.1mm kalınlıkta olabilir. Fold5’e baktığımızda, sırasıyla bu değerlerin 6.1mm ve 13.4mm olduğunu görüyoruz. Yani ciddi bir iyileştirme olacak gibi. Tabii bu bilgilerin kaynağında, sızıntı ve söylenti paylaşımlarıyla tanınan Ice Universe isimli X hesabının olduğunu belirtelim.

Bu arada, Honor Magic V2 açıkken 4.7/4.8mm, kapalıyken 9.9/10.1mm.

OnePlus Open da açıkken 5.8mm, kapalıyken 11.7mm.

Yani bu iki model cidden iddialı ve Samsung’un işi zor görünüyor.

Söylentilerin devamında, Galaxy Z Fold6’ya ait olduğu iddia edilen boyut bilgilerinin Galaxy Z Fold6 Ultra isimli modele ait olabileceği de bildiriliyor.

Son olarak, ürünün dış ekran boyutunun 6.3 inç, iç ekran boyutunun da 7.6 inç olması bekleniyor.

Teknoloji severler ise, özellikle pil kapasitesi ve fiyatlandırma tarafında da iyileştirmelerin yapılmasını bekliyor.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> GTA 6 Ertelendi Haberleri Gerçeği Yansıtıyor mu?