Samsung güvenlik için düğmeye bastı!

Samsung güvenlik için düğmeye bastı!

Google News Abone Ol

Samsung, Galaxy telefonlarının güvenliğini sağlamak için yeni özelliklerini kullanıma sundu. Samsung güvenlik konusunda çok hassas!

Samsung, akıllı telefonunuzun gizlilik düzeyini iyileştirmek için iki yeni özelliği duyurdu. Bu yeni özelliklerle, güç tuşuna çift tıklayarak normal mod ve özel mod (Güvenli Klasör) arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca cihaz, özel içeriğin Güvenli Klasöre taşınmasını akıllıca önerecek. Yani anlayacağınız Samsung güvenlik konusunda artık daha hassas davranmaya başlayacak.

Hızlı anahtar özelliği sayesinde uygulamalar arasında geçiş daha kolay olacak

Hızlı Geçiş, kullanıcıların aynı uygulamanın iki örneği arasında anında geçiş yapmalarına yardımcı oluyor. Örneğin, bir kullanıcı normal Galeri ile özel bir Galeri arasında veya güç düğmesine basit bir çift tıklama ile normal bir WhatsApp’tan özel WhatsApp’a kolayca geçiş yapabilir

Bir kullanıcı normal modda güç düğmesine çift tıkladığında, aynı uygulamanın özel moduna girmeden önce kimlik doğrulaması gerekir. Bu kimlik doğrulamanın, akıllı telefonun normal kilidinin açılmasından farklı olacağını belirtelim.

İçerik Önerileri ile fotoğraf ve videolarınız güvende

İçerik Önerileri, Güvenli Klasör içinde yapay zeka tabanlı bir uygulamadır ve cihazdaki yapay zeka destekli motoru, kullanıcılara önceden seçilmiş kategorilerin özel görüntülerini Güvenli Klasöre taşımalarını otomatik olarak öneriyor.

Bunun gerçekleşmesi için, kullanıcıların özel olarak etiketlemek istedikleri belirli yüzleri veya bir görüntü türünü seçmeniz ve bunları Güvenli Klasör’ün özel galerisinde güvende tutmanız gerekiyor.

İlk kurulum tamamlandığında, Yapay zeka yani AI motoru devreye girer ve tüm galerideki ilgili görüntüleri tanımlıyor. Bu bir cihaz içi yapay zeka çözümü olduğundan, akıllı telefondan hiçbir bilgi veya görüntü Samsung sunucularına gönderilmiyor.

samsung güvenlik

Her iki özellik de 10 Ağustos 2020’de bir yazılım güncellemesiyle Galaxy A71 ve Galaxy A51’in hem yeni hem de mevcut kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Samsung’un, bu özelliğin gelecekte diğer cihazlara da sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir bilgi vermediğini belirtelim.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Note 20 Tanıtıldı! İşte fiyatı, özellikleri ve tüm detaylar

>> Bu ay Android 10 alacak Samsung modelleri açıklandı!

>> Samsung 6G Teknolojisi İle Uçuşa Geçecek! İşte Detaylar


CEVAP VER