Samsung 6G Teknolojisi İle Uçuşa Geçecek! İşte Detaylar

Samsung 6G teknolojisi
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Samsung 6G teknolojisi ile birlikte uçuşa geçmeyi planlıyor. Özellikle de bazı yerlerde çok rahat bir şekilde kullanılabilecek bu yeni teknoloji, büyük bir beğeni kazanacak gibi duruyor. Bu teknoloji muhtemelen Türkiye’ye de gelecek.

Huawei ve diğer şirketler 5G teknolojisi konusunda son derece ısrarcı. Fakat teknoloji devi Samsung ise bu konuda daha vizyoner düşünüyor. Firmanın özellikle 6G teknolojisi ile ilgili çok büyük çalışmaları yer alıyor. Bu çalışmalar kısa bir süre içerisinde belge şeklinde yayınlandı. Detaylı incelendiğinde, aslında bu teknolojiye ulaşmak için fazla beklemek zorunda kalmayacağımız ortaya çıktı.

Samsung 6G teknolojisi neler getirecek?

10 yıl içerisinde geçilmesi düşünülen bu yeni 6G teknolojisi ile birlikte, oldukça ilginç kavramlar hayatımıza girmeye başlayabilir. Mesela 5G’den en az 10 kat daha hızlı bir veri bağlantısı kurulabilir. Ayrıca sadece bağlantı alanında değil, aynı zamanda çeşitli donanımların daha etkin kullanılması konusunda da büyük bir katkı sağlanabilir. Samsun bu konuda gerçekten de çok büyük bir iddiaya sahip.

Samsung 6G teknolojisi

Samsung’un yayınladığı belgelerde yer alan verilere göre; 6G bağlantı teknolojisi, 1.000 Gbps pik veri indirme hızına ulaşma imkanına sahip. Tüm bunlara ek olarak Samsung 6G teknolojisi; 1 Gbps veri indirme hızını standart olarak kullanmak mümkün hale gelecek. Samsung tarafından belirtildiğine göre; 6G, 10 milisaniyeden daha düşük seviyelerde gecikme ile rekor hıza kavuşacak. Böylece kullanıcıların çok daha fazla kazanç sağlayabileceği söyleniyor.

Samsung tarafından açıklandığına göre; 55.3 Mbps internet hızı çok daha mümkün hale gelecek. Artırılmış gerçeklik deneyiminin sunulması için ihtiyaç duyulan internet hızının 0.44 Gbps olması ise önemli bir diğer detaydır. Samsung 6G teknolojisi bunun gibi çok fazla detayı kendi içerisinde barındırıyor. Samsung’un 6G vizyonu genel olarak değerlendirildiğinde, geleceğe dönük çok fazla vaat veriyor. Peki sizce Samsun bu konuda başarı yakalayabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Yazılım Güncellemeleri Neden Geç Geliyor? Android Mühendisi Tüm Detayları Açıkladı!

>> En Fazla Koronavirüs Görülen İller Bakın Hangileri Oldu? İşte O İllerin Listesi


CEVAP VER