Samsung iPhone 14 Serisine Meydan Okudu!

Samsung iPhone

Samsung, Apple’ın iPhone 14 serisine YouTube üzerinden paylaştığı videoda meydan okudu. İşte katlanabilir telefonlarla ilgili o paylaşım.

Farklı telefon tasarımlarının karşımıza çıktığı bu yıllarda, özellikle katlanır modeller tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. Samsung’un ise bu konuda öncü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü piyasaya sürdüğü Z Flip Ve Z Fold serileri, en çok tercih edilen katlanır ekranlı akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Apple, iPhone 14 serisini kullanıcıların beğenisine sundu. Seri ile birlikte 4 farklı model karşımıza çıkıyordu. Samsung ise Apple’ın yeni modellerini tiye alacak paylaşımlarda bulundu. Samsung, YouTube üzerinden yayınladığı videoda, Apple’a, katlanabilir akıllı telefonların da olduğunu hatırlattı. İşte piyasada alışılagelmişin dışında telefon tasarımı ile karşımıza çıkan Samsung’un Apple’a meydan okuduğu o video.

Samsung iPhone 14 Serisine Meydan Okudu!

Apple’ın 7 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği iPhone 14 serisinde Samsung tarafından cevap geldi. Bildiğiniz üzere Apple tarafında uzun süredir katlanabilir ekranlı akıllı telefon piyasaya sürülmedi. Çoğu kaynak tarafından her yıl piyasaya sürüleceği iddia edilse de, yalnızca Apple tarafından geliştirilen bir katlanır ekranlı akılı telefonun olduğu sızdırılıyor. Fakat herhangi bir adım ne yazık ki göremedik. Samsung ise hali hazırda piyasaya sürmüş olduğu katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modellerinin, en çok ilgi gören modeller arasında yer aldığını savunmaya devam ediyor. Ayrıca Apple’ın hala yenilik konusunda delikli ekran tasarımı ile gelmesi, kullanıcıları her ne kadar sevindirmiş olsa da yıllardır kullanılmakta olan katlanabilir ekranlı akıllı telefonlara henüz adım atmaması da kullanıcıları kızdırdı. Fakat Samsung iPhone 14 serisine yanıt vermekte gecikmedi.

Samsung iPhone 14 modelini alaya aldığı videoyu incelediğimizde ise ana karakterin çevresinde katlanan telefonların yaygınlaşmasını fark etmesi üzerinde iPhone telefonu üzerinden Samsung web sitesine girip Z Flip 4 cihazını sipariş vermesini konu alıyor. Videoyu genel olarak değerlendirdiğimizde, Apple’ın katlanabilir ekranlı akıllı telefon piyasasına henüz giriş yapmamasının üzücü olduğunu söyleyebiliriz. Fakat her ne kadar katlanabilir telefonlar ilgi gören cihazlar olsa da Apple’ın yalnızca ekran tipi ile değil, diğer tüm özellikleri ile öne çıkan bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Apple iPhone 14: Teknoloji devi, daha uzun pil ömrü ve kamera yükseltmeleriyle ‘en gelişmiş’ akıllı telefonunu piyasaya sürdü