Yeni iPhone SE’de Sevilen Özelliğe Yer Verilebilir

Yeni bir iPhone SE modeliyle karşılaşabiliriz zira bu ara söylenti detaylar arka arkaya geliyor. GSM Arena’daki bilgilere göre Apple, ekonomik fiyatlı iPhone olarak nitelendirebileceğimiz bu yeni modelinde Dynamic Island özelliğine yer verebilir. Yani ekranın üst kısmındaki çentik, gelen bildirimler ve şarj değeri gibi detayları gösterirken yanlara doğru genişleyebilir. İşte detaylar.

Yeni bir iPhone SE modeli ister misiniz? Söylentilere göre Apple’ın güncel planları arasında bu da var ve bu yeni modelde sevilen Dynamic Island özelliğine de yer verilebilir. Aşağıda da resmi olmayan görselleri görebilirsiniz. Ön kısımda Dynamic Island, arka kısımda da tek kamera.

Yeni iPhone SE modeliyle ilgili diğer söylenti detayları da hatırlatmak gerekirse

Geçtiğimiz aralık ayında gelen söylenti bilgilerde, yeni iPhone SE modelinde iPhone 14’teki batarya kapasitesinin kullanılabileceği dile getirilmişti. Yani 3279 mAh kapasitede pil. Bu pilin kablolu olarak yarım saatte %50’ye kadar şarj olabileceği, kablosuz olarak da 15w değerde şarj edilebileceğini belirtelim. Zira bu değerler, iPhone 14 ile sunulmuştu. Dynamic Island özelliğini de ilk olarak 14 Pro ve 14 Pro Max’te görmüştük. Dolayısıyla yeni SE modelinin temelinde 14 Pro ailesi olabilir.

Ürünün ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor ama söylentilere göre en erken 2025 yılında görebiliriz.

Yeni iPhone SE'de Sevilen Özelliğe Yer Verilebilir

Yapay zekâlı iPhone beklentileri de var!

iPhone serisiyle ilgili son dönemdeki popüler bir söylenti ise, Apple’ın da telefonlarında yapay zekâ tarafına eğileceği yönünde. Önümüzdeki eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 16 ailesinde ilk meyveleri görebiliriz. Zira Tim Cook da bu sene içinde heyecan verici bilgiler paylaşacaklarını dile getirmişti. Önceki haberden bazı detayları hatırlatmak gerekirse…

Beklentiler, yapay zekalı iPhone telefonun önümüzdeki eylül ayında görücüye çıkması yönünde. Yani muhtemelen iPhone 16 serisinde yapay zekanın nimetlerinden yararlanabileceğiz. Peki hangi servis kullanılacak? Bu henüz bilinmiyor ama muhtemelen Apple kendi çözümünü üretecektir. Örneğin iOS 17.4 sürümümdeki kodlara göz atıldığında, Siri ve yapay zeka işbirliğinin olabileceği görülüyor. Gelen mesajlara kısa kısa cevaplar verilebilir, Apple Music tarafında daha kullanışlı deneyimler sunulabilir ve internet gezintileri daha verimli konuma getirilebilir. Tabii şu an söylenti boyutunda olan detaylardan söz ediyoruz.

İlgili Haberler

>> Oppo Reno11 F Özellikleri ve Fiyatı Göründü