Samsung Türkiye şok eden açıklama ile gündemde

Samsung Türkiye
Google News Abone Ol

Samsung Türkiye, Xiaomi’nin Türkiye’de en çok tercih edilen telefon markayız iddiasına sessiz kalmadı. İşte Samsung’un şoke eden açıklaması.

Türkiye’de akıllı telefon pazarında son yıllarda büyük değişiklikler yaşandı. Özellikle Çinli teknoloji devlerinin ülkemizde agresif fiyat politika uygulamasından dolayı Samsung ve Apple’ın işi zorlaşmıştı. Bu süreçte Xiaomi, Türkiye’nin en çok satan telefonu biziz açıklamasını yapmıştı. Bugün ise Samsung Türkiye cephesinden bu iddiaya jet hızıyla cevap geldi.

Samsung Türkiye: Biz daha fazla sattık!

Samsung’dan gelen açıklamalara göre; Türkiye’de yüzde 40.4 gibi oldukça yüksek bir paya sahip olduğu söyleniyor. Xiaomi’nin iddiasına göre; Xiaomi Türkiye’de yüzde 26’lık paya Samsung ise yüzde 21’lik bir paya sahipti.

Samsung’un Canalys’in pazar araştırmasını doğru bulmadığı yapılan açıklama ile net bir şekilde dile getiriliyor. Samsung’dan gelen açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Samsung Türkiye

“Dünyaya ilham veren ve geleceği bugünden şekillendiren teknoloji devi Samsung olarak, insanların yaşamını kolaylaştıran, fiziksel ve dijital dünyaların mekânsal sınırlarını ortadan kaldıran ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımla sunduğumuz akıllı telefonlarımızın, bağımsız araştırma kuruluşlarının da ortaya koyduğu üzere, kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin de haklı gururunu yaşıyoruz.

Bağımsız araştırma şirketi GfK tarafından yayınlanan rapora göre, Türkiye akıllı telefon pazarında üçüncü çeyrekte, adet bazında yüzde 40,4 pazar payına sahip olmamız Türkiye’deki güçlü konumumuzun önemli bir kanıtı niteliğindedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanların yaşamını renklerinden, onlar için yeni ufuklar açan akıllı cihazlarımızla tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Samsung ile Xiaomi arasındaki gerginliğin nasıl sonuçlanacağı henüz bilinmiyor. Samsung kendi verilerine güvenerek yola çıkıyor, Xiaomi ise Canalys firmasının araştırmasına güvenerek en iyi biziz diyor. İki firma arasındaki gerginli resmi rakamlar açıklanana kadar belli olmayacak gibi görünüyor. Ancak Samsung’un iddiası doğru ise Xiaomi’nin yapmış olduğu yanıltıcı açıklamadan dolayı olası bir dava gündeme gelebilir. Aynı durum tabii ki de Samsung için de geçerli. Bakalım hangi firmanın verisi daha doğru ve hangi firma gerçekten Türkiye pazarında lider konumda?

İlgili Haberler

>> Samsung’un devasa bataryalı Galaxy M21s modeli piyasaya sürüldü

>> Samsung Galaxy S21 Ultra, erken tanıtım için gün sayıyor!


CEVAP VER