Samsung ’un Kurumsal İş Çözümleri

Samsung kurumsal iş çözümlerinde hızlı bir başlangıç yaptı. Hedefi mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ürün portföyünü arttırmak ve çözümlerini kurumlara sunmak. Firmanın en çok üzerinde durduğu nokta ise nesnelerin İnterneti.

Internet of Things (IoT) veya Türkçe adıyla “Nesnelerin İnternet’i”. Günümüzde birçok şirket bu yeni akıma yatırım yapmaya başladı. Bu akım sayesinde kurumlar daha yenilikçi ve işbirlikleri daha güçlü hale gelebiliyor. Samsung bu alanı iyi görmüş olmalı ki iş çevrelerine ait çözümlerini bu ekosistem üzerinde oluşturmuş durumda. Öyle ki Samsung’un çözümleri, müşterilerine daha yüksek bir üretkenlik ve verimlilik vaat ediyor. Enerji kullanımı çok daha etkin olduğu gibi, birçok alanda da işleyişler anlamında ciddi adımlar atılabilecek. Tabi bu iş söylendiği kadar kolay değil. Platformlar arasında bir uyum oluşturulması şart. Buna ek olarak verilerin güvenliği de sağlanmalı. Bununla birlikte Nesnelerin İnterneti ekosistemi ciddi anlamda kabul görülmeli.

Samsung tüm bunları Samsung Business markası altında sunmayı hedefliyor. Oluşturduğu portföy arasında kurumlara özel uygulamalar, Eğitim, Otel, Sağlık, Finans, Ulaşım ve Uçtan uça iş çözümleri yer alıyor.

Samsung Business Ekosistemi

Samsung’un bu yeni ekosistemi Samsung’un iş çözümlerini tek bir çatı altında topluyor. Güvenlik için geliştirilen Samsung Knox’tan tutun da kurumların cihazlarının kontrolünü sağlayan Smart Signage çözümünden, büyük kurumlara sunulan baskı çözümlerine kadar olan tüm çözümler kurumlar için özel olarak optimize edilmiş durumda.

Samsung, Samsung Business markası altında iş çözümleri, kurumsal iş güvenliği, kalite ve güvenirlilik sunmayı hedefliyor. Öyle ki oluşturduğu çözümlerle, müşterilerin belirlediği hedeflere, zamanında ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamanın peşinde.

Bu yüzden de ekosistem altı alt kategoriye ayrılmış durumda. Bunlar Perakendecilik, Eğitim, Otel, Sağlık, Finans ve Ulaşım.

samsung 5_600

 

Perakendecilik

Samsung’un Perakendecilik çözümü Perakendecilere, motivasyonu yüksek, sıra dışı ve sorunsuz alışveriş imkanı sunabilen ürünlerle dolu. Oldukça geniş bir ürün gamına sahip olan bu kategoride dijital ışık reklamları, mobil cihazları ile kişiselleştirilmiş ve yenilikçi çözümler sunuluyor. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz Mirror Solution, yani ayna çözümü. Dijital bir ayna olan bu çözüm Samsung’un Video Wall ürünlerine Smart Signage teknolojisini uyguluyor. Müşteriler bir ürünü beğendiğinde, bu ürünü akıllı aynada daha detaylı inceleyebiliyor. Oluşturulan imajda ürün daha büyük görmekle birlikte, ürüne farklı açılardan bakmanızı da sağlıyor. Bu da müşteri için oldukça sıra dışı bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

Eğitim

Samsung’un eğitim çözümü, öğretmeyi zenginleştirdiği gibi, sınıfın verimliliğini arttırıyor ve öğretmenin ders içindeki kontrolünü daha kolay hale getiriyor.

Örneğin Samsung School Solution konsepti ile, Samsung mobil cihazlarında yüklenen içeriklerle interaktif ve toplu bir öğrenim sağlanıyor. Bu çözüm sınıf içindeki öğrenimi hem kolay hem de zevkli hale getiriyor. Öğrenciler kendi ekran görüntülerini paylaşabildikleri gibi, soruların çözümlerini ana ekranda işaretleyebiliyor ve Samsung S-Pen dijital kalem yardımıyla da yazılar yazabiliyor. Tüm bunlar, öğrencileri cesaretlendirdiği gibi, derslere aktif olarak katılmalarını da sağlıyor. Öğretmenler için geliştirilen yönetim aracı ise ders içeriklerinin kolayca oluşturmasını ve öğrencilerin cihazlarına erişim ve kontrolü sağlıyor.

İşin içine baskı girdiğinde Samsung bulut baskı (Cloud Printing) servisi devreye giriyor. Bu servisin avantajı öğretmen ve öğrencilere uçtan uça bir dokümantasyon çözümü sunması. Basılan içeriklerin kontrolü ile birlikte cihazlar da kontrol edilebiliyor. Bu da öğretmen ve öğrencilere esnek ve kullanılabilirliği yüksek bir çalışma sunuyor.

Workbook Composer for Education Vertical çözümü ise gelişmiş bir OCR yazılım çözümü. Taranan dokümanlar yazıcı tarafından bir metin dokümanına çevriliyor. Dokümanının belli alanlarını da tarayabilen bu çözüm, sadece o bölümü baskıya yollayabildiği gibi e-posta olarak da gönderebiliyor. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu çözüm, yazı işlerini hızlıca halletmesini sağlıyor.

Otel Çözümleri

Samsung, Otel personeline optimize edilmiş yeni bir mimari ile iş verimliliği yüksek bir çözüm sunuyor. Bu çözüm aynı zamanda Otel’de kalan misafirler için kişisel ve sorunsuz bir konaklama oluşturuyor. Akıllı Otel çözümü (SMART Hotel Solution), odada kalan misafirler için sıra dışı bir yönetebilirlik sunuyor. Misafirler oda içindeki aydınlatmayı istedikleri gibi değiştirebiliyorlar. Bununla birlikte perdeleri tek bir tuş ile açıp kapatabiliyor.
Samsung’un Full HD Hospitality ekranları ise yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. Akıllı Otel çözümü ile birlikte misafirlere kişiselleştirilmiş içerikler sunulabiliyor. Bununla birlikte mobil cihazlarda olan içerikler bu ekranlara aktarılabiliyor. Elbette tersi de mümkün. Information Bulletin Touch ise, 55 inç ve dokunmatik Samsung ekranından, haber akışı sağlayabildiği gibi Uçak kalkış saati gibi eş zamanlı verileri de ekrana yansıtabiliyor.

samsung 2_600

 

Sağlık

Samsung’un yenilikçi mobil çözümü, hasta bakıcıların işini kolaylaştıran ve hasta için kullanılan araçlarla, hasta bakımını yükselten ve rahatlatan çözümlerle dolu. Preventive Mobile Cardiac Rehabilitation, kronik kalp hastalarının rehabilitasyon kontrolünü sağlayan ve elde edilen çok önemli verileri yetkili kişilere ileten bir çözüm. Bu çözüm sayesinde, hastalara daha etkili ve verimli bir bakım sağlanabiliyor. Samsung Galaxy cihazlarını kullanan bu çözüm, kablosuz BodyGuardian kalp sensoru ile birlikte çalışıyor.

Vidyo ise Samsung tarafından geliştirilen, hastaneleri ve sağlık ocaklarını birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunduran video konferans çözümü. Samsung Galaxy ürünleri, VidyoWorks platformunu kullanarak sağlık hizmetlerini ve hasta iş akışlarını gerçek zamanda iletilmesini sağlıyor. Bu sayede özellikle yaşlı ve yatağa bağlı kişilerin daha profesyonel bir bakım sağlanıyor. Uzamanlar, sağlık ekiplere önemli bilgiler paylaşabiliyorlar, daha doğru ve etkili bir müdahale sunabiliyorlar.

Finans

Samsung’un finansal iş çözümü hizmet ve güvenlik esaslarına dayanıyor. İşletmeler tarafından tercih edilen Samsung cihazları ile kullanılan otomasyon doküman yönetimi çözümündeki finanslar verileri, akıllı ve müşteri odaklı hizmetlere dönüştürülüyor. Bu oluşurken elbette ekstra bir güvenlik sağlanıyor.

Samsung Business Core yazıcı çözümü, finans bölümünde çalışan kişilere dokümanlarını güvenli bir şekilde çıktı almalarını sağlıyor. Yetki verilmiş kişilere Samsung SecuThru Lite 2 teknolojisi ile gizli dokumanlar basabiliyorlar. Baskı işlemi öncesinden okutulan kimlik kartı ile bu işlem gerçekleşiyor. SecuThru Lite 2 sadece atanmış olan kişilere belli başlı dokümanlara ulaşabilmelerini sağlıyor. Bu sayede finans dünyası için önemli olan kişisel verilere ekstra bir koruma sağlanmış oluyor.

Ulaşım

Samsung’un ulaşım çözümü, mal gönderimi ve taşıma işlemlerini gerçek zamanda dijital cihazlara aktarıyor. Bilgi ve veri analizi akışı, kullanıcıyı rahat ettirecek seyahat verilerini de paylaşıyor. 24/7 Professional Grade Signage çözümü sayesinde havaalanındaki uçuş bilgileri Samsung SMART Signage ekranlarına aktarılması ile gerçek zamanlı veri akışı sağlanıyor. Bu servisin en büyük özelliği 7 gün 24 saat kesintisiz çalışabilmesi. 700 Nit parlaklık değerine sahip ekran her türlü ışık ortamında keskin ve net bir görüntü sunuyor. Kişiler bu sayede uçakların geliş ve gidiş zamanları ile birlikte, kontuarların açık olup olmadığı ve kapı numaralarını anında öğrenebiliyorlar.