Samsung’tan Yeni Katlanabilir Ekran Teknolojisi: Flex Hybrid OLED

Samsung Display, önümüzdeki dönemde akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü PC’lerde kullanılabilir yeni bir katlanabilir ekran teknolojisini görücüye çıkardı: Flex Hybrid OLED.

Flex Hybrid OLED, yana doğru kaydırılıp esnetilerek büyüyebilen ve katlanabilen yepyeni bir ekran teknolojisi. Samsung Display, bu yeni teknolojisini CES fuarında teknoloji severlere ilk kez deneyimletecek.

Örneğin 10.5 inç değerdeki panel, 4:3 görüntüleme oranına sahip olacak. Bu paneli esneterek 12.4 inç ekran boyutuna ve 16:10 görüntüleme oranına erişilebilecek. Hatta 14 inç Flex Hybrid OLED panelin esnetilerek 17.3 inç değerine erişebileceği de konuşuluyor. Ekran panelinin dokunmatik panel olduğunu da söylememize gerek yoktur sanırız.

Flex Hybrid OLED, daha geniş bir kullanım alanı sunabilir

Bu panel, yakın dönemde özellikle katlanabilir ekranlı telefon pazarında Samsung’u ön plana çıkarabilir. Zira şirket, katlanabilir ekranlı telefon pazarında çok daha büyük bir paya sahip olmak istiyor ve 2023 itibarıyla ciddi atılımlar gerçekleştirme düşüncesinde.

Flex Hybrid OLED
Flex Hybrid OLED

Daha önce gelen bilgilerde, katlanabilir ekranlı telefonlar için S PEN kalem desteğinin olabileceği de öne sürülmüştü

Samsung, şüphesiz şu an katlanabilir ekranlı telefon pazarının en önemli oyuncularından bir tanesi. Pek çok farklı modeli satışa sundu ve milyonlarca kişiye erişmeyi başardı. Şirket, 2023’te bu telefonlardan daha fazla satmayı planlıyor. Bu bağlamda da daha kullanışlı özellikler sunulabilir. Tıpkı S PEN kalem desteği gibi.

Samsung, katlanabilir ekranlı yeni telefonlarında kalem slotuna yer verebilir ve tabii ki bu slotta bir de kalem sunabilir. Hatırlarsanız firma, Note serisi telefonlarında bunu yapıyordu, ama artık Note serisine veda ettik.

Güncel katlanabilir ekranlı telefonlardan Samsung Galaxy Z Flip 4, bize neler sunuyor?

Telefon, 6.7 inç değerde katlanabilir ekrana sahip ve ürünü bir deniz kabuğu gibi katlayıp cebinizde taşıyabiliyorsunuz.

Samsung, bu cihaz için pek çok farklı renk seçeneği sunuyor.

IPX8 suya karşı dayanıklı bir tasarımı olan ürün, 3.18GHz değerde çalışma hızına kadar erişebilen 8 çekirdekli işlemciye sahip. Bunun yanında 8GB RAM ve 128GB dahili depolama sunuluyor.

Pil tarafında ise 3700mAh pil ve hızlı şarj desteği var.

Ürün, Samsung Türkiye’nin resmi websitesi üzerinden 26 bin TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.

İlgili Haberler

>> Cisco, Siber Güvenlikte En Etkili Yöntemleri Açıkladı