Stalker 2 PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Stalker 2‘yle buluşmamıza az bir süre kaldı. Ukrayna menşeli GSC Game World tarafından hazırlanan oyunun minimum ve tavsiye edilen PC sistem gereksinimleri açıklandı. Peki sizin bilgisayarınız bu oyun için hazır mı? İşte detaylar…

GSC Game World tarafından geliştirilen Stalker 2 için geçtiğimiz günlerde yeni bir video yayınlanmıştı. Oyun hakkında pek çok detay içeren videoyu aşağıdaki pencere aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Şimdi bahsedeceğimiz detaylar ise, Stalker 2 PC sistem gereksinimleriyle ilgili. Zira oyunun minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri belli oldu. Eğer ilk oyunu oynadıysanız, optimizasyon tarafında başarısız ve sistemleri fazlasıyla kasan bir oyun olduğunu hatırlarsınız. Bu yeni oyundan beklentimiz ise, benzer can sıkıcı detaylarla bu kez karşılaşmamak.

Stalker 2 PC sistem gereksinimleri:

Minimum sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows 10 / Windows 11
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600K
RAM: 8 GB
Ekran kartı: AMD Radeon RX 580 8GB, NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
Boş disk alanı: 150 GB SSD

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows 10 / Windows 11
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X / Intel Core i7-9700K
RAM: 16 GB
Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB, NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB
Boş disk alanı: 150 GB SSD

Stalker 2 PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Stalker 2: Heart of Chernobly, GSC Game World stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyo, Ukrayna menşeli bir stüdyo ve Rus işgali esnasında oyunun geliştirilme sürecinde aksamalar oldu. Hatta stüdyodaki bazı kişiler savaşmak için cepheye gitti. Sizin anlayacağınız, oldukça zor şartlar altında hazırlanmakta olan bir oyun bu.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyunda, bir kez daha tehlikeli Çernobil bölgesinde yer alacak ve hem diğer Stalker’lara hem de mutasyona uğramış yaratıklara karşı savaşacağız. Açık dünya olarak tasarlanan ve bünyesinde bolca gerilim unsuru barındırması beklenen oyun, sadece single player odaklı hazırlanıyor.

Stalker 2, eğer bir aksilik olmazsa PC ve Xbox platformları için bu sene içinde raflarda yerini alacak. Oyunun normal ve özel sürümleri için şu an ön siparişleri açık. Net bir çıkış tarihi ise henüz verilmedi.

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Yeni Katlanabilir Ekran Teknolojisi: Flex Hybrid OLED