SAP Sigortacılık Günü’nde Sektörün Liderleri Bir Araya Geliyor

Türkiye’de sigorta sektörünü yenilikçi teknolojilerle buluşturarak geleceğe taşımayı hedefleyen SAP,  sigortacılık sektörü toplantılarına bir yenisini ekliyor.

.

Dünyanın en büyük 20 sigorta şirketinin 19’una hizmet veren ve dünya çapında toplamda 2000’in üzerinde sigorta şirketinin çözüm ortağı olarak eşsiz bir global tecrübeye sahip olan SAP, Türkiye’de düzenlediği en büyük sigortacılık toplantısı olacak SAP Sigortacılık Günü’nü 6 Mart’ta Ceylan Intercontinental Hotel’de gerçekleştirecek.

Sigorta dünyasının yerel ve küresel liderlerini “Daha İleriye” başlığı buluşturacak etkinliğe SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, SAP Dünya Sigorta Başkanı Robert Cummings, SAP Dünya Sigorta Strateji Direktörü Anton Tomic, Eureko Sigorta’nun CFO’su Wieger Wagenaar ve Boston Consulting Group Dünya Sigorta Operasyonları Başkanı Dr. Stephan Heydorn gibi yöneticiler katılacak. Sektör liderlerinin“Geleceğin sigorta müşterisini ve pazarını ne belirleyecek?” sorusuna yanıt arayacağı buluşmada ,katılımcılar dijital sigortacılık alanında SAP’nin   sunduğu inovasyonlarla tanışacak. Dünyanın tek ve gerçek zamanlı veritabanı üzerinde çalışan “ SAP Suite on HANA” teknolojisinin Türkiye’de ilk kez kullanıldığı  “Eureko Sigorta Finansal Dönüşüm Projesi” de SAP Sigortacılık Günü’nde lansmanı yapılacak inovatif projeler arasında yer alıyor. Etkinlikte ayrıca Türkiye’nin saygın kurumlarının genel müdürleri, yurtdışından uzmanlar ve sektör liderlerinin buluşacağı panel ve  SAP iş ortaklarının sunumları gerçekleştirilecek.  Zeynep Keskin

SAP Türkiye’den sigortacılık sektörünün geleceğine katkı

Dünya çapında 2000’in üzerinde sigorta şirketinin teknoloji ortağı olan SAP, Türkiye’de sigortacılık sektörüne inovasyon ve verimlilik artışı sağlayan çözümler sunuyor. Dünyanın 20 büyük sigorta şirketinin 19’u tarafından da kullanılmakta olan hasar oranı ve suistimal yönetimi gibi SAP sigortacılık çözümleri,  sigorta şirketlerinin kârlılıklarını artırırken, sigorta şirketlerinin finansal varlıklarının merkezden daha verimli yönetilmesine imkan tanıyor. Yüksek hasar-prim ve bileşik oranlar, düşen teknik kârlılık, lokal ve global mevzuata uyumluluk gibi sektörel endişelere karşı SAP’nin sağladığı avantajlar, Türkiye’deki sigorta şirketlerini kârlılık ve rekabetçilikte öne geçiriyor.

. . . .