SAP SuccessFactors İş Süreçlerini Bulut’a Taşıyor


Geleceği bir bulut şirketi olarak karşılayan SAP, teknoloji ve iş dünyası buluşmalarına bir yenisini ekledi.

SAP, 29 Mayıs’ta Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde düzenlenen SAP Bulut ve İş Çözümleri Zirvesi’ni gerçekleştirdi. 600’ün üzerinde sektör profesyoneli zirvede bir araya geldi, 35 sunum gerçekleştirildi. Zirvede, SAP’nin insan kaynakları çözümlerinden yararlanan şirketlerin performans yönetimi, yetenek yönetimi, yedekleme ve gelişim yönetimi, e-eğitim, iş gücü analizleri ve planlama konularında nasıl daha verimli sonuçlar elde edebileceği dikkat çeken gündem maddeleri arasındaydı.

 SAP Bulutve IsCozumleriZirvesi (1)

SAP SuccessFactors ile gerçek zamanlı uçtan uca insan kaynakları çözümleri

Geleceği bir bulut şirketi olarak karşılama vizyonuyla kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında global liderliğini sürdüren SAP, Succesfactors ile insan kaynakları süreçlerini buluta taşıyor. Şirketlere geniş kapsamlı bir İnsan Kaynakları yönetimi (HCM – Human Capital Management) çözümü sunmak üzere hayata geçirilen SuccessFactors her büyüklükten ve her sektörden kurumun insan kaynakları süreçlerini en etkin şekilde yönetebilecekleri özellikleri barındırıyor. Modern insan kaynakları yönetimine uygun tasarlanmış SAP SuccessFactors çözümü, insan kaynakları süreçlerinin yönetimine inovasyonu getiriyor.

Personel seçimi ve işe yerleştirmeden çalışanların performans değerlendirmesine, ücret yönetiminden seyahat planlamasına, özlük yönetiminde bordro kontrolüne kadar uzanan geniş bir yelpazede insan kaynaklarıyla ilgili tüm süreçler SAP SuccessFactors’ın sağladığı bulut çözümleriyle kolaylıkla yönetilebiliyor. E-eğitim sayesinde çalışanların tüm eğitim kayıtları tutulabiliyor, online ve sanal eğitimlerle çalışanların gelişimine katkı sağlanıp çeşitli testlerle ölçümleme yapılabiliyor. Yedekleme ve gelişim yönetimi ile şirketin başarısında kilit rol oynayan çalışanların kimler olduğu ölçülebiliyor. Öte yandan SAP SuccessFactors’ın mobil uygulamaları destekleyen yapısı sayesinde yöneticiler ve şirket çalışanları mobil cihazlar üzerinden mekandan bağımsız ve gerçek zamanlı olarak uygulamalardan yararlanabiliyorlar.

 SAP BulutveIsCozumleriDirektoru Musa Zorbozan (5)

SAP SuccessFactors sektör araştırmalarında pazar lideri oldu

Günümüzde kurumların %90’ı önceden ortaya koydukları iş stratejilerini gerçekleştiremiyor. Bunun sebebi çalışanların %95’inin iş hedeflerini ve kurumun iş stratejisini tam olarak anlayamaması olarak gösteriliyor. Bu yüzden de ortalama bir çalışanın kapasitesinin %50’si operasyona pozitif katkıda bulunmayan işlerle harcanıyor. SAP SuccessFactors, insan kaynakları yönetimiyle şirketlerin çalışanlarının verimliliğini artırmayı hedefliyor. 6-10 hafta arasında tüm kurulumu tamamlanan ve faal halde işletmeye sunulan çözüm, 177 ülkede, 3900’den fazla müşteri ve 25 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcı tarafından kullanılıyor.

SAP Dünyanın en gelişmiş insan kaynakları yönetimi çözümünü sunan SAP SuccessFactors, dünyanın en saygın 10 sektör araştırmasının hepsinde birden pazar lideri olarak isimlendirildi. SAP SuccessFactors, entegre insan kaynakları platformu olmanın yanında, uygulama genişletilebilirliği, modülerlik, açık platform oluşu, ön tanımlı entegrasyonlar ve gelecekteki yeniliklere şimdiden uyumlu olmasıyla öne çıkıyor.

 SAP BulutveIsCozumleriZirvesi (3)

Çalışan hedeflerine ulaşmak SAP SuccessFactors ile çok kolay

İnsan kaynakları yöneticilerinin karar verme süreçlerini kısaltarak şirketlerde operasyonel verimliliğin artmasına yardımcı olan SAP insan kaynakları çözümleri ile şirketler, insan kaynakları süreçlerini tek platform üzerinden takip edebiliyor. SAP SuccessFactors’ın gerçek zamanlı organizasyon şeması yardımıyla en güncel personel bilgilerine ulaşılabildiği gibi, çalışanlar da kendi profilleri üzerinden temel bilgilerine yönelik güncelleme yaparak yöneticilerinin onayına gönderebiliyorlar.

Tümüyle gerçek zamanlı olarak çalışan SAP SuccessFactors’ün kullanıcı dostu ara yüzü üzerinde çalışanlar hedeflerini kolaylıkla görebiliyor ve bu hedeflerin iş stratejileri üzerindeki etkilerini görebiliyorlar. Yöneticiler en son performans değerlendirmelerine göre maaş bilgilerini gözden geçirebilirken, tüm ekiplerini bir arada ya da her bir kişi için ayrı olacak şekilde değerlendirme imkanına sahip oluyorlar. İnsan kaynakları yöneticileri çalışanlara yönelik gerçek zamanlı kariyer değerlendirmesi yapabiliyor ve şirketin tüm önemli performans kriterlerini ölçebiliyorlar.

Labris Networks, Avrupa’ya Ağ Güvenliğini Anlattı