Labris Networks, Avrupa’ya Ağ Güvenliğini Anlattı

Türk mühendisliğinin gücüyle ODTÜ Teknokent’teki Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ağ güvenliği ürünleriyle global ölçekte dikkat çeken ve Ortak Kriterler EAL4+ seviyesinde sertifikalandırılmış dünyadaki 12 güvenlik şirketinden biri olan Labris Networks, Slovakya’ya çıkarma yaptı.

Doğu Avrupa’da telekomünikasyon sektörüne ve İnternet Servis Sağlayıcılar’a yönelik 2006 yılından beri düzenlenen ve bölgenin en büyük organizasyonu olan “Metro On Line İnternet Servis Sağlayıcılar Birliği Toplantısı”nın bu yılki etkinliği 20 Mayıs’ta  gerçekleştirildi.

 201405_Slovakya_1

Slovakya’nın en büyük İnternet servis sağlayıcısı olan Slovanet ev sahipliğinde düzenlenen ve Labris Networks’ün ana sponsor olduğu etkinlikte konuşma yapan Labris Networks Genel Müdür Yardımcısı Baran Erdoğan şunları söyledi: “Tüm dünyada ekonomiyi ve düzeni tehdit eden siber saldırılar çok önemli bir sorun teşkil ediyor.

Bu önemli sorun paralelinde global ölçekte yeterliliği bulunan 12 firmadan birisi olan Labris Networks de önemli Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor. Türk mühendisliğinin gücüyle kendi markamızla ürettiğimiz kurumsal ağ geçidi yazılım ve donanımları ile 2005 yılından bu yana 20  ülkede; kamu, özel ve askeri alanda 3000’e yakın kurum ve kuruluşa hizmet veriyoruz. Yakın koruma anlayışıyla; her ülkenin kendi regülasyon şartlarına uyum sağlayan, güvenliği global ölçekte kanıtlanmış organizasyona özel çözümler sunuyoruz”.

Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Slovakya’dan 20 İnternet servis sağlayıcısı ve 30’u aşkın bilişim şirketinin katıldığı etkinlikte, DDoS Saldırılarından IPTV’ye, VoIP’den Avrupa Birliği’nin sektörle ilgili kanuni düzenlemelerine kadar birçok konu tartışıldı.

Türkiye’nin En Büyük Kurumsal Akademisi Oldu