SAP, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasında Seçildi


Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, insan kaynağına ve kurum kültürüne yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasında yer aldı.

En iyi işverenleri belirlemeyi amaçlayan ve işletme içerisinde mükemmel iş yeri kültürünün oluşumuna ve gelişimine destek veren şirketleri ödüllendiren Türkiye’nin En iyi İşverenleri araştırmasının 2014 sonuçları açıklandı. Yetenek yönetimi, çalışan bağlılığı ve kurumsal çeşitlilik alanındaki çalışmalarıyla SAP, Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında gösterildi. Capital Medya ve Kariyer.net işbirliğiyle bu yıl ikinci kez hayata geçirilen ve Great Place to Work Türkiye ofisi tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda SAP Türkiye, 50-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde ilk beş şirket arasında yer aldı.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından her yıl yaklaşık 7000 işletme ve 16 milyondan fazla çalışanın analizlere katılımıyla gerçekleştirilen En İyi İşverenler araştırması ve yarışması Türkiye dahil 50 ülkede lokal olarak düzenleniyor. Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu şirketler ve yerel şirketler olmak üzere farklı sektörlerden toplamda 60 üzerinde şirketin katıldığı araştırmada ödüle layık bulunan SAP Türkiye, kurum kültürüne ve çalışan memnuniyetine yaptığı yatırımları sürdürüyor.

Zeynep Keskin

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu yıl ilk kez katıldığımız En İyi İşverenler araştırmasında ödüllendirilmek SAP Türkiye ailesi olarak bize gurur veriyor. Şirketlerin işveren olarak kalitesini ve cazibesini ölçen bu saygın araştırmada aldığımız ödül, çalışanlarımız için yarattığımız kurum kültürünün odağındaki güven, saygı, şeffaflık gibi kriterlerin de takdir edilmesi anlamına geliyor. SAP Türkiye’yi çalışmak için harika bir yer kılan çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Önemli bir yolculuk olarak gördüğümüz mükemmel iş yeri kültürünün yaratılması ve çalışanlarımız için en iyi işveren olmak hedefiyle insan kaynağımıza ve kurum kültürümüze yatırımları artırarak sürdüreceğiz.”

SAP’den sosyal sorumluluk projelerine tam destek

120 ülkede 66 binin üzerinde çalışanıyla hizmet veren SAP, sosyal sorumluluğu sürdürülebilir kurum kültürünün vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor. 860’tan fazla sivil toplum kuruluşu ile birlikte düzenlenen sosyal sorumluluk çalışmalarıyla milyonlarca kişinin yaşamını olumlu yönde dokunmayı başaran SAP çalışanları, dünyanın dört bir yanındaki sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev alıyor. 2013’te sosyal sorumluluk projelerinde toplam 100 bin saatin üzerinde çalışma gerçekleştiren SAP gönüllüleri 1 milyondan fazla kişinin yaşamına iyilikle dokunma fırsatı yakaladı.

Xpeech SIP DECT ile Ofis İçinde Sınırsız Özgürlük