SAP’nin Çözümlerini Artık Fırıncılar da Kullanıyor


SAP Business One kurumsal kaynak yönetimi (ERP) çözümü üzerinde Otantik Bilişim iş birliğiyle hayata geçirilen yeni projeyle, unlu mamuller üreticileri ve tedarikçileri tüm iş süreçlerini hızlı ve güvenilir SAP altyapısı üzerinden yönetebilecek.  

  Türkiye’de işletmeleri geleceğe taşıyan yenilikçi teknolojiler geliştiren, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, sektörlerin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak vizyonuyla yeni bir iş birliğine imza attı. SAP Business One kurumsal kaynak yönetimi (ERP) çözümü hızlı,  doğru, tam zamanında faturalama, satış ve dağıtım yönetimi konularında fırıncılara hizmet sunuyor. SAP Business One özelinde Otantik Bilişim ile hayata geçirilen proje sonucunda artık unlu mamuller üreten işletmeler de kurumsal kaynak planlamanın sağladığı verimlilik ve kârlılık artışından faydalanarak maliyetlerini düşürebilecek. Alanında bir ilk olan çözüm içinde ücretsiz mobil uygulamasını ve raporlama araçlarını da barındırıyor ve düşük maliyetiyle dikkat çekiyor. Mobil uygulama, verilere gerçek zamanlı erişim, sistemde kolayca dolaşma süreçleri uzaktan yönetme imkanı sağlıyor.

SAP-Business-One

SAP ve Otantik Bilişim çözüm ortaklığında doğan yeni proje, saha uygulamaları ön planda olan ekmek ve ekmek türevlerinin gıda satış organizasyonlarına dönük bir grup yazılımdan oluşuyor. Özellikle zincir mağazalara unlu mamuller veren KOBİ’lere hitap eden uygulama, SAP’nin dünya lideri kurumsal kaynak yönetimi (ERP) sistemi SAP Business One’dan güç alıyor. Üreticilere ve dağıtıcılara rekabetçilik, verimlilik, kârlılık, tasarruf ve maliyet avantajı sağlayan çözüm, büyük mağazalar kadar bakkal ve marketlere de dağıtım yapan fırınlar ve ekmek dağıtıcıları için tasarlandı.

Tanju Canay

SAP Business One altyapısıyla fırıncılara sunulan ERP çözümü, faturalama ve dağıtım gibi iş süreçlerinin gerçek zamanlı entegrasyonunu sağlıyor; dolayısıyla fırıncıların günlük operasyonlarında hız artışı sağlarken, nakit akışındaki görünürlüğü artırıyor ve maliyetleri düşürüyor. Ekmek üreticilerinin ve dağıtıcılarının net kârlarını artırabilmeleri hedefiyle; sabit varlık yönetimi, depo ve lojistik lokasyon yönetimi, fiyatlama gibi süreçleri artık çok daha kolay takip edilebiliyor. Tüm bu  işlemler gerçek zamanlı raporlamaya imkan sağlayan dünyanın ilk ve tek gerçek zamanlı bellek içi platformu SAP HANA ile sağlanıyor. Bilanço, stok devri ve satış analizi gibi sıradan raporlama işlemleri bu çözümle daha da hızlanıyor.

Fırıncılar, unlu mamuller üreticileri ve dağıtıcıları için tasarlanan çözüm, SAP Business One’ın KOBİ’lere sunduğu kurumsal kaynak yönetimi çözümüyle entegre olarak testler dâhil yedi gün içinde müşterilerin iş süreçlerine entegre ediliyor ve kullanışlı hale geliyor. Yaşayan bir proje olarak tasarlanan iş çözümü, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda sürekli geliştiriliyor. Teknolojinin kullanımı ile fırın ve fırıncılık sektörlerinde yer alan şirketler, eski ve atıl iş yapış şekillerinden kurtularak, üretimden sıcak ve soğuk satış uygulamalarına, bütçeye, müşteri ilişkileri yönetiminden (CRM) en geniş raporlamalara kadar tüm süreçlerini entegre takip edebildikleri bir yapıya kavuşuyor.   

En Kapsamlı Güvenlik Çözümlerini Sunuyor: Trend Micro Security 2015