Şarj olurken patlayan Mi Band 5 dehşete düşürdü!

Şarj olurken patlayan Mi Band 5 dehşete düşürdü!

Mi Band 5
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin en çok tercih edilen akıllı bilekliği Mi Band 5 patladı. Ortaya çıkan görüntüler, Mi Band 5 kullanıcılarını korkuttu.

11 Haziran 2020 yılında tanıtılan Xiaomi Mi Band 5, tüketiciler tarafından bir hayli ilgi gördü. Akıllı bileklik serisinin önceki modelleri de, dünya üzerinde en çok tercih edilen akıllı bileklikler arasında yer almaktaydı. Mi Ban 5 modeli de, uygun fiyatı ve sunduğu özellikleriyle ülkemizde hala ilgi görmeye devam ediyor. Yakın zamanda bir kullanıcının Reddit platformunda paylaştığı, şarj esnasında patlayan Mi Band 5‘in görüntüleri, kullanıcılarını korkuttu. Daha önce batarya konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmayan Xiaomi cihazlarında bir ilk yaşandı. Xiaomi’nin bu konudaki tutumu nasıl olacak, merak konusu.

Xioami Mi Band 5 şarj olurken patladı!

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen, Xioami’nin en son çıkan akıllı bilekliği Mi Band 5, Reddit’te Michele Costa kullanıcısının elinde patladı. Bilekliğin, şarj olurken patladığını iddia eden kullanıcı, ürünün görsellerini de herkese açık bir şekilde paylaştı. Kullanıcı, cihaz şarj olurken bir anda patladığını ve o korku ile bir anda alevler içinde kalması ile cihazı yere attığını ve söndürmek için üstüne bastığı dile getirdi. Cildinde oluşan hasarların, şarj olurken gerçekleşen patlama sırasında değil de söndürmeye çalışırken oluştuğunu da ekledi.

Mi Band 5

Kullanıcı, ürünü satın aldığı Amazon sitesine iade edeceğini açıkladı. Gerçekleşen patlamanın henüz neden kaynaklandığı bilinmiyor. Kullanılamaz hale gelen akıllı bilekliğin, orijinal şarj aleti ile şarj edilmediğinden tahmin ediliyor. Fakat kullanıcı, bilekliği yüksek akıma maruz bırakmadığını, her zaman nasıl şarj ediyor ise aynı şekilde şarj ettiğimi belirtti.

Mi Band 5

Kullanıcı, bu olaydan sonra Xiaomi ile iletişime geçti ve durumu bildirdi. Açıkçası batarya patlaması, bir markayı zedeleyebilecek en büyük sorunlardan biri olabilir. Geçtiğimiz yıllarda Samsung’un Galaxy Note 7 modellerinin patlaması  ile birlikte Samsung’a olan güven bir hayli azalmıştı. Her ne kadar Samsung, bu ürünleri tüketicilerden geri toplasa da, serinin bir sonraki modellerinin satışı önemli derecede etkilenmişti. Mi Ba­nd 5 bilekliğinde ise piyasaya sürüldüğünden itibaren yalnızca bir adet patlama şikayeti meydana çıktı. Fakat bu durum diğer cihazların da patlamayacağı anlamına gelmez. Bu yüzden Mi Band 5 kullanıcılarının, bilekliklerini orijinal kabloları ile şarj etmelerini öneriyoruz.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 9T tanıtıldı: Bu fiyata çok satar!

>> Xiaomi Mi 11 Lite hakkında ilk detaylar ortaya çıktı!


CEVAP VER