Yapay zekâ, bir insan beyni gibi düşünebilir mi? – MWC 2019


MWC 2019 kapsamında SAS’tan Tuba İslam ile bir röportaj gerçekleştirdik. Tuba İslam’ın da dediği gibi, “Elindeki veriden değer ortaya çıkarmak ve analitik çözümleri uygulamak isteyen tüm firmalar SAS’tan faydalanabilir.” Yapay zekâ…

Yapay zekâ, bir insan beyni gibi düşünebilir mi? – MWC 2019

SAS’ın analitik ürünleri, her sektöre hitap ediyor. Tabii bazı sektörlere özel çözümler de geliştirilebiliyor. Finanstan sigortacılığa, sağlık sektöründen telekoma kadar pek çok farklı sektörde SAS çözümleri tercih ediliyor.

Günümüzde gerçek zamanlı uygulamaların kullanımı artıyor ve öneri sistemleri yaygınlaşıyor. Bunların yanında derin öğrenme de önemli. SAS, tüm bu konular üzerine yoğun çalışmalar yürütüyor.

Firmanın çok güçlü olduğu yönlerden bir tanesi de yapay zekâ. Çünkü içinde analitik olmadan bir yapay zekâdan bahsetmek güç.

Ve evet, analitik ve yapayzekâ için veri çok önemli. Dolayısıyla siz hangi veriyle beslerseniz, yapayzekâ sistemi de ona göre oluşuyor. Yani iyi sonuçlar da olabilir, can sıkıcı sonuçlar da. Bu, önümüzdeki dönemde üzerine konuşulması ve daha fazla çalışılması gereken önemli konulardan.

İyi seyirler.

Endüstrinin ilk yapay zekâ çipsetleri Huawei’den – MWC 2019

Yapay zekâ, bir insan beyni gibi düşünebilir mi? - MWC 2019