Sensormatic ile güvenlik sistemleri aynı dili konuşuyor

Sensormatic ile güvenlik sistemleri aynı dili konuşuyor

PAYLAŞ

Sensormatic tarafından sunulan Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi Sistemi (PSIM), birbirinden bağımsız veriler üreten güvenlik sistemlerinin tek bir ekranda aynı dili konuşmasını sağlıyor. 

Geniş güvenlik ihtiyacı olan yerlerdeki tüm güvenlik sistemlerini tek bir arayüzden yönetmeye imkân veren yazılım, önceden hazırlanmış senaryolar sayesinde operatörlerin olası tehditler karşısında belirlenen bir iş akışını takip etmelerini sağlayarak operasyonel yükü azaltır.

PSIM1

Bankalar, plazalar, havalimanları, büyük endüstriyel tesisler ve benzeri geniş güvenlik ihtiyacı olan büyük organizasyonlarda birbirinden farklı akıllı güvenlik sistemleri kullanılıyor. Geçiş kontrol sistemleri, yangın algılama, video izleme vb. sistemlerin her biri kendi dinamiklerine göre veri üretiyorlar. PSIM, bu verileri tek bir arayüze aktarılıyor. Bu sayede, sistemi izleyen operatörlerin her sistem için ayrı ayrı uzmanlık sahibi olması zorunluluğu ortadan kalkarak, işletme için hem operasyonel hem de insan kaynağının kullanımında verimlilik sağlanıyor.

PSIM yazılımı ile sağlanan ortak arayüzde, olayların izlenmesi ve müdahale edilmesi çok kısa sürede ve kolayca gerçekleşiyor. Örneğin bir olay anında, olayın gerçekleştiği lokasyon ekrandaki harita üzerinde görülüyor. Eş zamanlı olarak olay yerine ait video görüntüsü operatör ekranında otomatik olarak beliriyor ve olayın bütününün canlı takibine olanak tanınıyor. Kolay anlaşılır bir arayüz olması sebebiyle operatörün hızlı ve etkin kullanımı sağlanıyor.

Before_PSIM

PSIM bünyesinde oluşturulabilen senaryolar ile bir olay anında alınması gereken aksiyonlar önceden belirlenebiliyor. Örneğin bir yangın anında, operatörün izleme ekranında durumu netleştirecek sorular otomatik olarak beliriyor. Sorulara verilen her bir yanıt, operatörün izlemesi gereken bir sonraki adımı belirliyor. Sistemleri izleyen operatörler, olay anında ekranda beliren yönergeleri takip ederek, herhangi bir ek bilgi yada uzmanlığa gerek kalmadan olaya en doğru şekilde müdahale edebiliyor. Bu sayede, sistem hatasız şekilde çalışırken, operatörün olaylara verdiği tepki süresi ve iş akışı takip performansı ölçülebiliyor.

PSIM için yeni sistem kurulması gerekmiyor. Var olan sistemlere entegre olabiliyor. Ayrıca ileride ihtiyaca göre sistemi geliştirecek yeni entegrasyonlara da imkan veriyor.

INTEL TEKNOLOJİ KONFERANSI ‘YARINDAN SONRA’YA IŞIK TUTTU


CEVAP VER